UFC

Znakomity powrót legendy UFC! Jose Aldo wygrał przez decyzję sędziów

W co-main evencie UFC 301 po dwuletniej przerwie do akcji powrócił Jose Aldo. Legenda dywizji piórkowej mierzyła się z niepokonanym od sześciu walk Jonathanem Martinezem.

Jose Aldo to jedna z ikon brazylijskiego MMA. Były mistrz UFC w kategorii piórkowej wciąż pozostaje rekordzistą w ilości obron pasa tej dywizji. Zawodnik Nova União aż siedem razy z rzędu bronił swego tytułu – do czasu słynnego KO z rąk Conora McGregora.

Po porażce z Merabem Dvalishvilim Aldo zdecydował się zakończyć karierę w MMA. Pozostał jednak aktywny w sportach walki i w ubiegłym roku mierzył się na galach bokserskich. Dwa z trzech stoczonych starć wygrał.

Podczas UFC 301 Brazylijczyk zmierzył się z Jonathanem Martinezem. Ten występ dla Amerykanina był już 14. pojedynkiem w klatce UFC. Dotychczas zwyciężał w aż 10., a do Jose Aldo wychodził na fali sześciu kolejnych wiktorii.

UFC 301: Martinez vs. Aldo

RUNDA 1

Martinez szybko zaatakował wysokimi i niskimi kopnięciami, Aldo posłał w odpowiedzi szybką kombinację w zwarciu. Były mistrz naciskał na młodszego rywala, który pozostawał niezwykle aktywny z kopnięciami. Brazylijczyk wykorzystywał treningi bokserskie i atakował krótkimi i długimi seriami na głowę Martineza. Amerykanin odczuł serię Aldo zakończoną uderzeniem na korpus.

Sprawdź!  (VIDEO) Tłum kibiców czekał na McGregora przed restauracją. Irlandczyk dostał ogromne wsparcie przed walką z Poirierem

RUNDA 2

Martinez zaczął drugą rundę od kąsania prostymi, posłał też groźne kopnięcie na głowę. Aldo zdołał tego uniknąć i posyłał mocne ciosy bokserskie. Niepocieszony musiał się też bronić przed klinczującym na siatce Martinezem. Aldo trafił kilkoma niezłymi ciosami na głowę i korpus, ale zainkasował też mocny prawy, który nim zachwiał. Jose Aldo zaczął łapać rytm i kontynuował rozbijanie Jonathana Martineza.

RUNDA 3

Martinez wyczuł, że zdołał trafić Brazylijczyka na koniec ostatniej rundy i rozbija żywą legendę. Jose Aldo jednak znakomicie odpowiada. Bardzo mocny prawy byłego mistrza, który poprawił to szybką serią. Martinez pozostał w grze i pressował Brazylijczyka. Aldo trafił krótkim podbródkowym! Były mistrz poprawił kolanami na głowę i zaliczył udane obalenie. Aldo kontrolował w parterze walkę już do samego końca.

Wynik walki: Jose Aldo wygrał przez jednogłośną decyzję sędziów!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.