GROMDARankingWotore

Zmiany w rankingu zawodników walk na gołe pięści. Duży awans „Brodacza” po zwycięstwie na GROMDA Beach.

Po ostatniej gali GROMDA Beach, którą zwyciężył „Brodacz” nastąpiły zmiany w rankingu zawodników walk na gołe pięści w Polsce według portalu StrefaMMA.pl. Największa i najszybciej rozwijająca się organizacja, jeśli chodzi o starcia na gołe pięści w naszym kraju zorganizowała 6 sierpnia turniej w wakacyjnym klimacie. Mateusz Borek i Mariusz Grabowski postanowili dać szansę na odbudowanie się zawodnikom, którzy w przeszłości nie zawsze mieli zwycięską passę.

W debiucie na GROMDA Beach zobaczyliśmy również Nikodema „Nikosia” Chilewskiego, który był jednocześnie faworytem całego turnieju. „Nikoś” wygrał pierwszy pojedynek i znokautował Damiana Zaparta w pierwszej rundzie, jednak w półfinale trafił na Dawida „Stolarę” Stolarskiego, który był rezerwowym i wszedł za kontuzjowanego Krzysztofa „Żołnierza” Rytę. Porozbijany „Nikoś” nie miał szans z wypoczętym i nakręconym na zwycięstwo „Stolarą” i w 5 rundzie po mocnej walce przegrał przez TKO.

Aktualizacja rankingu zawodników walk na gołe pięści

Zwycięzcą turnieju GROMDA Beach okazał się Łukasz „Brodacz” Załuska trenujący na co dzień w Arrachion Olsztyn pod okiem m.in. Pawła Derlacza.

„Brodacz” ostatni raz walczył na gali GROMDA 1, gdzie najpierw pokonał Norberta „Lodówę” Rozenbajgera, a następnie musiał uznać wyższość Krystiana „Tysona” Kuźmy. Po ponad rocznej przerwie, którą wykorzystał na poprawę swoich umiejętności wziął udział w sierpniowym turnieju.

Najpierw szybko rozprawił się z Piotrem „Bubu” Ćwikiem, którego pokonał przez TKO w 1 rundzie. W półfinale trafił na „Lodówę„, który musiał wycofać się z walki z powodu kontuzji. Szkoda, ponieważ zobaczylibyśmy mocny rewanż! Załuska tym samym otrzymał wolny los i trafił do finału. „Brodacz” pokazał prawdziwy charakter wojownika i w trzeciej rundzie pokonał Dawida „Stolarę” Stolarskiego zaliczając tym samym debiut w rankingu. Załuska (3-1) wyprzedził m.in. Rafała „Łazara” Łazarka (3-2), czy Krzysztofa „Rambo” Waczyńskiego (3-0).

Sprawdź!  (VIDEO) Spięcie na face-to-face pomiędzy Tomaszem Gromadzkim i Vasylem Halychem przed wielkim finałem! "Nie lubię go."

Zaktualizowany ranking zawodników walk na gołe pięści w Polsce znajdziesz tutaj.

Sprawdź również:

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *