MMA

Zbijanie wagi legalnym oszustwem? Trener Szyszka o dużym problemie w MMA [WIDEO]

Przemysław Szyszka gościł w studio FANSPORTU TV. Popularny trener zawodowców i freak fighterów wypowiedział się na temat bardzo ważnej kwestii w MMA.

Podczas gali Hybrid MMA 4 Szyszka powrócił do klatki i już w pierwszej odsłonie poddał Bartka Paszczyka duszeniem. W ostatnim wywiadzie miał okazję wypowiedział się na temat swojego występu i podsumował sobotnią galę.

Skomentował także m.in. sytuację kobiet w KSW czy bardzo istotną kwestię zbijania wagi. Dziennikarz przytoczył słowa Joe Rogana, który nazwał ten aspekt „legalnym oszustwem”. Zawodnicy potrafią nabrać wiele kilogramów w zaledwie jeden dzień, co przekłada się na ich przewagę w klatce.

Szyszka przyznał, że różnica potrafi być naprawdę duża, a dodatkowo opowiedział o tym, jak trudny jest cały proces. Samo zbijanie wagi to ogromne wyzwanie, ale na tym nie koniec, gdyż zawodnicy potrzebują czasu, aby dojść do siebie.

Trener wskazał kilka sposobów, jak federacje mogłyby rozwiązać ten problem, który naraża zdrowie zawodników i daje im dodatkową przewagę w walce:

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.