UFC

Zaskakujące plany Prochazki. Chce zmienić kategorię wagową

Wiele wskazuje na to, że Jiri Prochazka może zmienić kategorię wagową. Pomysł Czecha jest jednak szokujący, gdyż nie chce on przejść do dywizji wyżej tylko do niższej kategorii.

Jiri Prochazka to były mistrz UFC w kategorii półciężkiej, który zwakował tytuł po tym jak nabawił się ciężkiej kontuzji barku. Czech wrócił już do octagonu po urazie i zdołał stoczyć dwie walki.

Najpierw przegrał z Alexem Pereirą przez TKO, a następnie ustrzelił i dobił Aleksandara Rakicia na gali UFC 300. Czeski samuraj ma sporo przemyśleń po ostatnich występach.

W rozmowie z czeskimi dziennikarzami Prochazka mocno zaskoczył sugestią, że nie wyklucza zmiany kategorii wagowej. Wszyscy spodziewali się, że Czech mógłby przejść do kategorii ciężkiej. Jiri tymczasem powiedział, że rozważa szokującą decyzję o zejściu do dywizji średniej.

– Sądzę, że mogę spróbować wagi średniejMam dobry metabolizm wiem jak moje ciało spisuje się podczas obozu przygotowawczego. Mogę więc dostosować swoją dietę, aby czuć się świetnie i przejść do wagi średniej. Z jakąś lekką dietą mógłbym dać radę w wadze średniej. To właśnie na tym skupiłbym się na pewno po zdobyciu pasa kategorii półciężkiej.

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.