Boks

Wielka kasa dla Tysona Fury’ego! Walka z Dillianem Whytem potwierdzona!

Dziś w nocy rozstrzygnęło się kto zorganizuje walkę Tyson Fury vs Dillian Whyte o pas mistrzowski WBC. Poznaliśmy także prawdopodobne miejsce oraz datę walki!

W przetargu na organizację brali udział Frank Warren, współpromotor Tysona Fury’ego oraz Eddie Hearn, reprezentujący Dilliana Whyte’a, ale też Anthony’ego Joshuę. Jak zawsze w przypadku takich wydarzeń, obie strony przedstawiły swoje propozycje w kopertach. Zwyciężyła najlepsza, czyli najwyższa.

Tą okazała się być oferta Warrena, opiewająca na 41 milionów dolarów. Rywale zapisali w kopercie kwotę na niewiele ponad 32 miliony dolarów. Wcześniej też federacja WBC ustaliła podział wypłaty pieniędzy z przetargu: 80 do 20% na korzyść mistrza. Oznacza to, że Tyson Fury otrzyma ponad 30 milionów „zielonych”!

Współpromotor „Króla Cyganów” powiedział także, że najprawdopodobniej miejscem będzie stadion Principality Stadium w Cardiff (Walia). Ogromna lokalizacja może pomieścić nawet 78000 widzów.

Informację tę przekazał dziennikarz ESPN, Mike Coppinger. Dodał także, że promotorzy będą celowali w którąś z kwietniowych dat. Inny z zagranicznych żurnalistów, Dan Rafael dotarł natomiast do bardziej szczegółowych informacji: wydarzenie miałoby mieć miejsce już 23 kwietnia.

Sprawdź!  Tyson Fury ma zawalczyć z mistrzem UFC! Razem zapowiedzieli swoje starcie: "Walka na specjalnych zasadach. Rękawice od MMA w ringu"

Źródło: Boxing Social

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.