UFC

(VIDEO) Kopylov ponownie przed czasem. Potężne kopnięcia Rosjanina!

Tuż przed najważniejszymi walkami UFC Vegas 67 odbył się pojedynek w wadze średniej. Punahele Soriano starł się z Rosjaninem, Romanem Kopylovem.

-> Obstaw i oglądaj UFC Vegas 67 na żywo!

30-letni Amerykanin pokazał się ze znakomitej strony w Contender Series w 2019 roku, gdzie pokonał przez decyzję Jamiego Picketta. Urodzony na Hawajach Soriano Pierwszych dwóch oponentów, Oskara Piechotę i Dusko Todorovicia, kończył ciosami już w otwierających odsłonach. Tak dobrze nie poradził sobie jednak w kolejnych pojedynkach. Zarówno z Brendandem Allenem, jak i Nickiem Maximovem przegrywał przez decyzje.

Do UFC Vegas 67 Punahele Soriano podejdzie jednak niesiony lipcową wygraną z Dalchą Lungiambulą. Amerykanin znokautował Kongijczyka już na samym początku drugiej rundy ich starcia. O to może być jednak trudno w pojedynku z Romanem Kopylovem.

Rosjanin pokazał się ze świetnej strony na lokalnym rynku, co zaowocowało angażem w największej federacji MMA na świecie. Wejście do światowego giganta było jednak bolesne. Karl Roberson poddał go w 3. rundzie, a dwa lata później jednogłośną decyzją pokonał go Albert Duraev. Po kolejnej blisko rocznej przerwie Roman Kopylov powrócił na gali UFC Paryż, gdzie na początku ostatniej odsłony udało mu się znokautować wycieńczonego Alessio Di Chirico.

Sprawdź!  Leon Edwards vs. Jorge Masvidal? Zmiana zdania jednego z fighterów! "Nawet nie chcę słuchać o gościu..."

-> Odbierz bonus i oglądaj UFC ZA DARMO!

Soriano vs. Kopylov – RELACJA

RUNDA 1

Soriano szuka mocnego lewego sierpa, po czym schodzi w nogi. Dobrze broni się Kopylov, ale zaraz obrywa kolejnym mocnym lewym. Skraca dystans Hawajczyk, ale kontruje go Rosjanin. Wymiana za wymianę, żaden z zawodników nie odpuszcza. Blokuje kolejne ciosy „Puna” i dobrze odpowiada. Wyczuwa go w końcu Kopylov, unikając lewego sierpa. Dobre proste Rosjanina, doskakuje jeszcze z atakiem Soriano. Mocne proste Romana, nieudana próba zejścia w nogi Soriano, który jednak zaraz trafia. Po obalenie idzie Rosjanin i z łatwością sprowadza walkę do parteru! Szybki powrót na nogi i spokojna końcówka w stójce.

RUNDA 2

Kopylov natychmiast atakuje prostymi, leci też kopnięcie na korpus. Soriano stara się skracać dystans i w końcu udaje mu się na moment zepchnąć oponenta na siatkę. Ucieka Roman i dobrze trafia w krótkim dystansie. Kapitalna obrotówka na korpus w wykonaniu Rosjanina! „Puna” złapał na chwilę klincz, ale coraz częściej obrywa od Rosjanina! Bardzo mocna seria Kopylova, poszło kopnięcie na bok. Kolejne kopnięcie na wątrobę, kryje się „Puna” za gardą i po kilku uderzeniach sędzia kończy walkę!

Sprawdź!  BREAKING! Kłopoty Jana Błachowicza! Pojedynek z Aleksandarem Rakiciem odwołany!

Oficjalny wynik: Roman Kopylov wygrywa przez TKO w 2. rundzie!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.