FAME MMA

Walka gigantów! Piotr „Bestia” Piechowiak pokonał Krzysztofa Radzikowskiego po decyzji sędziowskiej

Za nami kolejny pojedynek z karty walk FAME 12. Tym razem w klatce zmierzyli się dwaj zawodnicy bijący się w kategorii ciężkiej.

Na dzisiejszej gali w Ergo Arenie w formule MMA zadebiutował Krzysztof Radzikowski, czyli jeden z najbardziej utytułowanych polskich strongmanów. Do pierwszego pojedynku w życiu przygotowywał się on pod okiem trenera Kościelskiego w klubie Ankos MMA.

Były strongman musiał przejść dużą przemianę. Jak sam zdradził, treningi do gali FAME rozpoczął w maju i do walki z „Bestią” zrzucił ponad 30 kilogramów – Wiesz, ja już zrzuciłem ponad 30 kg, teraz mam 120. W najlepszych momentach było 157. Robię to cardio i wiem, jak ciężko to zrobić. Zacząłem jakoś na początku maja. Od tego momentu robię trening stricte MMA – przyznał w jednym z wywiadów.

Radzikowski już podczas debiutu stanął przed dużym wyzwaniem, gdyż zmierzył się z przeciwnikiem, który ma doświadczenie w klatce. Piotr Piechowiak, do pojedynku z byłym strongmanem wyszedł, mając na koncie dwie walki.

„Bestia” w swoim debiucie w zaledwie minutę pokonał Marcina Najmana, a następnie zmierzył się z Piotrem Szeligą, którego ku zaskoczeniu wielu kibiców poddał w trzeciej odsłonie.

Sprawdź!  Kto zawalczy na gali FAME MMA 10? Pełna karta walk.

Według bukmacherów to właśnie Piechowiak był faworytem tego pojedynku, jednak nikt nie mógł skreślać Radzikowskiego, biorąc pod uwagę jego ogromną siłę. W wadze ciężkiej bowiem jeden cios wystarczy, by odmienić losy starcia. Ponadto przygotowywał on się pod okiem jednego z najlepszych trenerów w Polsce.

Jednak również i Piechowiak nie tracił czasu. Przyznał, że bardzo ciężko trenował cardio. Nie ukrywał, że były to jedne z najtrudniejszych treningów, jakie miał okazję dotychczas robić.

Krzysztof Radzikowski vs Piotr „Bestia” Piechowiak wynik walki

-> Oglądaj na żywo FAME MMA 12 tutaj

Runda 1: „Bestia” rozpoczął od piekielnie mocnych ciosów, będąc blisko skończenia walki. Piotr następnie obalił rywala i po chwili zdobył dosiad. Z tej pozycji zadał kilka celnych krótkich ciosów. W pewnym momencie Piechowiak poszedł po próbę poddania, ale nic nie wyszło z tej akcji. Radzikowski zrzucił rywala i walka wróciła do stójki. Krzysiek zadał kilka celnych niskich kopnięć i tak zakończyła się pierwszej odsłony tego starcia.

Runda 2: Znów do przodu ruszył „Bestia”, ale to „Radzik” wystrzelił piekielnym ciosem, ale Piotr obalił rywala. Po kilku sekundach Piechowiak obijał nogi leżącego rywale. Następnie „Bestia” wrócił do parteru kontrolując rywala w parterze i zadając kilka mocnych ciosów. Do końca rundy Piechowiak przebywał w gardzie Radzikowskiego.

Sprawdź!  Mateusz Borek odpowiada Kasjuszowi Życińskiemu: "Musi znaleźć młodszego rywala. Po drugie FAME..."

Runda 3: Tym razem dobrze rozpoczął Radzikowski niskim kopnięciem. Po kolejnym niskim kopnięciu trafił mocny sierp, ale Piotr przytomnie po raz kolejny obalił rywala. „Bestia” zdobył dosiad i pojedynczymi ciosami atakował „Radzika”. Do końca rundy Piechowiak kontrolował rywala będąc w dosiadzie. Piotr „Bestia” Piechowiak pokonał przez decyzję sędziów Krzysztofa „Radzika” Radzikowskiego

Karta walk FAME MMA 12

  • Marcin „Polish Zombie” Wrzosek vs Kasjusz „Don Kasjo” Życiński (boks)
  • Michał „Boxdel” Baron vs Kasjusz „Don Kasjo” Życiński (boks)
  • Adrian „Polak” Polański vs Maksymilian „Wiewiór” Wiewiórka – o pas mistrzowski wagi półśredniej
  • Kacper Blonsky vs Mateusz „FIT Lovers” Janusz
  • Krzysztof „Radzik” Radzikowski vs Piotr „Bestia” Piechowiak
  • Jacek Murański vs Arkadiusz Tańcula – „klatka rzymska”, 3×3 m
  • Karolina „Zusje” Smogulecka vs Marta „Marti Renti” Rentel
  • Patryk „Ryba” Karaś vs Kornel „Koro” Regel
  • Kamila „Kamiszka” Wybrańczyk – Anna Andrzejewska
  • Krystian „Krycha UFC” Wilczak – Maciej „Szewcu” Szewczyk

+ walka otwierająca galę (finał „Road to Armia”)

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *