Boks

Walka Fury vs Usyk przełożona. Znamy nową datę starcia o pasy wagi ciężkiej!

Jak ustalili zagraniczni dziennikarze, najprawdopodobniej poznaliśmy datę walki Fury vs Usyk! Do starcia nie dojdzie jednak w tym roku.

O tym pojedynku mówi się od dłuższego czasu. Pierwsze plany mówiły o walce mniej więcej w połowie bieżącego roku, jednak ostatecznie strony nie dogadały się w sprawie kontraktów. Koniec końców Ołeksandr Usyk spotkał się w ringu z Danielem Duboisem, którego pokonał w 9. rundzie, a Tyson Fury po niejednogłośnej decyzji pokonał Francisa Ngannou.

Jeszcze przed pojedynkiem z byłym mistrzem UFC „Król Cyganów” miał podpisać kontrakt na walkę z Usykiem, do której miałoby dojść 23 grudnia. Na drodze stanęły jednak kontuzje Brytyjczyka, które wykluczyły go z powrotu do ringu jeszcze w tym roku.

Znamy datę walki Fury vs Usyk!

Jak ustalił dziennikarz Mike Coppinger z redakcji ESPN, dogadano już nową datę pojedynku. Do starcia Tyson Fury vs Ołeksandr Usyk dojdzie 17 lutego. Pozostałe szczegóły pozostają niezmienne – pięściarze zmierzą się w Arabii Saudyjskiej. Walka ta wyłoni nowego niekwestionowanego mistrza wagi ciężkiej. Będzie to pierwszy taki champion od czasów Lennoxa Lewisa, który dokonał tego ponad 20 lat temu.

Sprawdź!  Zła krew w walce Szpilka vs Różański! "Może po mnie tego nie widać, ale zobaczycie"

Przesunięcie w czasie pojedynku Fury vs Usyk pozostawiło lukę na 23 grudnia. Ta została już jednak wypełniona. W walce wieczoru Anthony Joshua zmierzy się z Otto Wallinem, a przed nimi Deontay Wilder skrzyżuje rękawice z Josephem Parkerem.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.