MMA

(VIDEO) Tysiące osób pożegnało Zbigniewa Rybaka! Ostatnia droga legendy Arki Gdynia

Dnia 31 grudnia odbył się pogrzeb legendy Arki Gdynia, Zbigniewa Rybaka. Miłośnik sportów walki, fanatyk rugby, czy wreszcie bodaj najsłynniejszy chuligan odszedł 21 grudnia.

Zbigniew Rybak odszedł w wieku 49 lat. Był najsłynniejszym kibicem gdyńskiego klubu, w latach 90 stał na czele najsilniejszej bojówki w Polsce. Jest nie tylko legendą sceny chuligańskiej, ale także ważną postacią w świecie sportu, gdyż to właśnie za jego sprawą powstał Rugby Club Arka Gdynia.

Jako Arka Gdynia Hooligans kilkukrotnie sięgał po mistrzostwo Polski, czy też puchar Europy. Spory rozgłos zyskał po filmie Sylwestra Latkowskiego „To my, rugbiści”. W listopadzie odebrał nawet brązową odznakę za zasługi dla sportu.

W 2010 roku w jego rodzinnej Gdyni wybudowano Narodowy Stadion Rugby, gdzie rozpoczęła się ceremonia ostatniego pożegnania Zbigniewa Rybaka. Stawiło się tysiące osób, które zjechały się z całej Polski.

Poniżej nagranie z uroczystości pogrzebowych legendarnego chuligana.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.