KSW

(VIDEO) Szpilka już po operacji! Pierwsze słowa do kibiców prosto ze szpitala: „Ja już po i chyba wszystko jest ok”

Niestety hitowy main event KSW 78 został odwołany z powodu kontuzji Artura Szpilki. Były pięściarz na swoich social mediach przekazał, że jest już po operacji.

„Szpila” miał powrócić do klatki w styczniu 2023 roku i zmierzyć się z Arkadiuszem Wrzoskiem. Na tej samej gali w akcji zobaczymy m.in. Michała Materlę. Co ciekawe, będzie to dopiero jego trzeci pojedynek przed własną publicznością w Szczecinie. Na karcie walk znalazło się również zestawienie Tomasza Romanowskiego oraz Radosława Paczuskiego.

Artur Szpilka już po operacji

Najbardziej wyczekiwana walka została jednak odwołana, gdyż Szpilka doznał kontuzji pleców. Skorzystał z blokady, jednak nie była ona w stanie mu pomóc i ból uniemożliwił mu przygotowania do walki. Po konsultacji z lekarzem jeszcze wczoraj, krótko po oficjalnej informacji ze strony federacji KSW przeszedł operację.

Jestem właśnie w szpitalu, będę miał operację i niestety moja walka z Wrzoskiem się nie odbędzie, ponieważ nabawiłem się kontuzji pleców. Myślałem, że pomoże blokada, wziąłem to dwa tygodnie temu. Niestety nie wyszło, bardzo boli, nawet jak leżę, jest promieniowanie do nogi, więc razem z doktorem podjęliśmy decyzję, że muszę być operowany, na całe szczęście udało się to dzisiaj. Niestety walka z Arkiem w tym terminie się nie odbędzie – wyjaśnił na swoim Instagramie.

Sprawdź!  Wstrząsające wyznanie Artura Szpilki! Ważne przesłanie dla wszystkich z problemami

Dodał także nagrania na Instastory chwilę przed i po operacji – Czekam na operację i zaraz wyjeżdżam na blok operacyjny, mam nadzieję że wszystko będzie dobrze – kilka godzin później przekazał – No słuchajcie, ja już po operacji i chyba wszystko jest ok, będę jeszcze pod narkozą. Czuję się taki przyrąbany.

Walka z Wrzoskiem, która została odwołana, prawdopodobnie odbędzie się w innym terminie. Sam niedoszły rywal napisał na Instagramie, że nie może doczekać się starcia. Szpilka otrzymał również słowa wsparcia od wielu kibiców czy innych sportowców, w tym m.in. Macieja Sulęckiego, zawodnika KSW Radosława Paczuskiego, a także reprezentanta Polski Kamila Grosickiego.

Źródło: Instagram

Sprawdź!  Aktualizacja rankingu polskich zawodników MMA. Wielki debiut Ziółkowskiego w P4P, powrót Sudolskiego i Mańkowskiego oraz debiut Kraski

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.