UFC

(VIDEO) SZOKUJĄCE SCENY NA GALI UFC! Daukuas nie-wygrywa! Co-main event uznany za nieodbyty po zderzeniu głowami!

Co-main event będzie kolejnym pojedynkiem karty głównej UFC Vegas 38 w kategorii średniej. Kevin Holland będzie chciał odbudować się po ostatnich porażkach, a Kyle Daukaus spróbuje ustabilizować formę!

Kevin Holland drogę do UFC znalazł przez Dana White’s Contender Series, lecz w debiucie przegrał z bohaterem kolejnego pojedynku dzisiejszego wieczoru: Thiago Santosem. „Trailblazer” w 2020 roku zaliczył 5 kolejnych wygranych, z czego tylko jedna z nich przeszła dystans. Niestety jednak w tym roku nie miał tyle szczęścia i przegrał z byłym pretendentem do tytuły mistrzowskiego dywizji średniej, Marvinem Vettorim oraz – prawdopodobnie najbliższym – Derekiem Brunsonem. Obie porażki były jednogłośnymi decyzjami.

Kyle Daukaus również wygrał swój pojedynek w Dana White’s Contender Series w 2019 roku. W porównaniu do Hollanda jednak nie otrzymał kontraktu i dwie kolejne walki stoczył w CFFC. Dla UFC w końcu zadebiutował w 2020 roku z rekordem 9-0. Już pierwszy pojedynek pokazał jednak różnicę w poziomie i Daukaus przegrał przez jednogłośną decyzję. W ten sposób zdołał zwyciężyć na UFC 255 z Dustinem Stoltzfusem, po to by… Również jednogłośnie polec z Philem Hawesem.

Przebieg walki

Runda 1

Holland rozpoczął kopnięciami oraz próbą mocnego lewego sierpa. Daukaus odpowiedział trafiając rywala i poszedł w klincz. Trailblazer próbował kolan na udo oponenta, ale musi uważać, bo fighter z Pensylwanii pracuje nad jego sprowadzeniem. Kevin odwrócił sytuację, ale rywal poszedł po gilotynę, która nie ma szans powodzenia. Wyłączył jednak prawą rękę przeciwnika. Holland stąpał na stopę oponenta, aż sędzia przerwał i ustawił zawodników na środku klatki. Tam Daukaus zderzył się głową z oponentem, który padł jak rażony i ruszył do ground and poundu! Po chwili też ruszył po szyję Hollanda! Trailblazer wybronił się przed dwoma kolejnymi poddaniami, ale jak Daukaus złapał go w duszenie zza pleców w pozycji stojącej nie miał nic do powiedzenia!

Sprawdź!  Michael Bisping podpowiada Vettoriemu: "Sposób na Adesanyę? Walcz jak Jan Błachowicz!"

Sędziowie dyskutują jeszcze poza oktagonem i możliwe, że wcale jednak Kyle Daukaus nie odniesie zwycięstwa! Czekamy na wynik weryfikacji wideo…

Oficjalny werdykt: Walka uznana za nieodbytą!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.