Bellator MMA

(VIDEO) Porażka Piotra Niedzielskiego na Bellator 291. Smullen wygrywa po decyzji sędziów

W sobotę 25 lutego w Dublinie miała miejsce gala Bellator 291. Podczas tego wydarzenia do akcji powróciło dwóch Polaków: Piotr Niedzielski oraz Maciej Różański.

Dla popularnego „Niedzieli” był to już drugi występ pod banderą tej organizacji. W ubiegłym roku na Bellator 280 pokonał niejednogłośną decyzją sędziów Pedro Carvalho. Zawodnik Czerwonego Smoka słynie ze znakomitego parteru, a na koncie ma medale zarówno w zapasach, jak i BJJ. Nie można też oczywiście zapomnieć o mistrzostwie wagi lekkiej w Babilon MMA.

Na dublińskiej gali Bellator 291 oponentem Piotra Niedzielskiego był młodszy o kilka miesięcy Richie Smullen. Irlandczyk debiutował w starciu z Polakiem w organizacji, a do pojedynku podchodził na fali 4. kolejnych zwycięstw. Co więcej 3 z nich odniósł przed czasem, a na uwagę zasługują imponujące poddania Smullena.

Bellator 291: Niedzielski vs. Smullen

RUNDA 1

Niedzielski wyczekuje na kontrę, przeciwnik atakuje kopnięciami. Świetny krótki prosty Polaka na brzuch, dobrze trzyma oponenta w dystansie. Mamy zejście do parteru, chwilowy kocioł i pozycja boczna w wykonaniu Piotrka! Skręca się, szuka duszenia, wraca na nogi przeciwnik. Smullen trafia low kickiem, ale już kombinacja rękoma nieudana. Dobrze za to kontruje Niedziela! Celne i mocne krótkie uderzenia Piotra. I świetne obalenie w wykonaniu Niedzielskiego na koniec rundy.

Sprawdź!  Gala RIZIN vs. Bellator już w sylwestrową noc! Były mistrz KSW w karcie walk!

RUNDA 2

Smullen w większym natarciu, trafia prawym middle kickiem. Popełnia jednak błąd i wpina gilotynę Niedzielski! Trzyma twardo Piotrek, rywal wciąż stara się uciec szyją! Ależ uparcie i ciasno Niedziela, ale w końcu oponent się wyrywa i sam szuka poddania! Ucieka Polak, Smullen w ciągłym natarciu. Wpina się powoli po duszenie zza pleców, dobra obrona w wykonaniu byłego mistrza Babilon MMA, który przetrwał tę odsłonę.

RUNDA 3

Ruszyli w rundzie o wszystko, Niedziela obrywa kopnięciami na łydkę. Schodzi po sprowadzenie Smullen, ale Niedziela wpina się z gilotyną! Nogi zapięte wokół oponentam który obija Polaka po żebrach.Nie poddaje się Irlandczyk i w końcu puszcza uchwyt Piotrek. Smullen atakuje krótkimi uderzeniami, obaj stracili już dużo sił. Skręca się po poddanie przeciwnik Polaka w ostatnich sekundach, ale usłyszymy decyzję sędziowską!

Oficjalny wynik: Richie Smullen wygrywa niejednogłośną decyzją sędziów!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.