Bellator MMA

(VIDEO) Poddanie roku w MMA? Szalone duszenie na Bellator 285!

Wczorajszego wieczoru w 3Arenie w Dublinie odbyła się gala Bellator 285. Oprócz światowych gwiazd MMA, jak Melvin Manhoef, czy Yoel Romero fani zobaczyli też poważnego kandydata do poddania roku!

Kartę walk Bellator 285 otworzyło starcie w wadze półśredniej. Reprezentujący SBG Ireland Mołdawianin Luca Poclit liczył na przedłużenie serii zwycięstw do ośmiu z rzędu. Na jego drodze w debiucie dla nowej organizacji stanął Amerykanin Dante Schiro.

Zawodnicy zaliczyli całkiem wyrównaną walkę w stójce w pierwszej odsłonie. Później jednak do Poclit zaczął dominować, wykorzystując do tego wysoki poziom umiejętności grapplerskich. Pozwoliło mu to zakończyć całą walkę już w drugiej rundzie.

Mołdawianin zapiął rywala na siatce i założył niespotykane duszenie, które możecie zobaczyć poniżej. Ani komentatorzy, ani wielu widzów nie zauważyło nawet, że Dante Schiro odpłynął. Sam sędzia zareagował dopiero widząc osuwającą się nogę Amerykanina.

Technika, która zakończył walkę Luca Poclit nazwano na cześć autora Lucanator. Mołdawianin tym samym dołącza do grona kandydatów na poddanie roku, gdzie na pewno znajdzie się również buggy choke Olivera Enkampa na gali Bellator 281, czy duszenie trójkątem rękoma w stójce w wykonaniu Jessiki Andrade na jednej z gal UFC

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.