UFC

(VIDEO) Pewna wygrana Marcina Tybury! Dominacja Polaka w każdej płaszczyźnie!

Dobrą passę na UFC Vegas 68 chciał podtrzymać czołowy polski ciężki. Marcin Tybura zmierzył się z Bułgarem, Blagoyem Ivanovem.

-> Obstaw i oglądaj UFC Vegas 68 na żywo!

Jeden z najlepszych polskich ciężkich walczył nie tylko o poprawienie swojej pozycji w rankingu, lecz także o utrzymanie miejsca w TOP 10. Marcin Tybura w sierpniu powrócił na gali UFC 278, gdzie większościową decyzją pokonał Alexandra Romanova, zabierając mu perfekcyjny rekord. „Tybur” odbił się tym samym po porażce z Alexandrem Volkovem. Zawodnik poznańskiego Ankosu MMA może mieć problem z walką o mistrzowski tytuł, gdyż ma już na karku 37 wiosen.

Naprzeciwko stanął tylko o rok młody Blagoy Ivanov. Bułgar w UFC walczy od 2018 roku, a w debiucie przegrał jednogłośną decyzją z byłym mistrzem, Juniorem dos Santosem. Po dwóch wygranych z rzędu „Blaga” zaliczył dublet przegranych przez niejednogłośne decyzje. Zwyciężali z nim Augusto Sakai oraz bohater późniejszego main eventu UFC Vegas 68Derrick Lewis. W ostatnim występie Bułgar pokonał pewną decyzją Marcosa Rogerio de Limę.

Sprawdź!  Mateusz Gamrot i inni Polacy w walkach wieczoru gal UFC. Kto walczył i z jakim skutkiem?

-> Odbierz BONUS i oglądaj na żywo!

Tybura vs. Ivanov – RELACJA

RUNDA 1

Dużo przyruchów z obu stron, atakuje w końcu Marcin. Mocny lewy low w jego wykonaniu, a zaraz dokłada niezły lewy sierp. Dobra kombinacja zakończona middle kickiem przez Tybura! Ivanov stara się ustawić Polaka na siatce, ale to Tybura atakuje kopnięciami i dobrze chowa się za gardą. Świetny unika Marcina przed prawym cepem, skraca dystans Uniejowianin. Cały czas czujnie borni się przed mocnymi, szybkimi kontrami Bułgara. Bardzo mocno trafia Polak! Zachwiał się Blaga, ale Tybur mądrze, nie podpalił się na czyhającego na mocną kontrę oponenta. Seria kopnięć Marcina, dobra obrona Polaka i kontra prostym.

RUNDA 2

Blaga stara się zaatakować, Tybur póki co się zasłania, ale dostaje mocny lewy. Trafia prostym stopując Bułgara. Aktywniejszy w tej odsłonie Ivanovv, ale dobrze kopie go po brzuchu Tybur. Skraca dystans Polak, atakuje Bułgar i ustrzelił go Marcin na wstecznym! Wciąż trzeba uważać, dobrze boksuje Blagoy Ivanov. Wypuszcza serię Bułgar, ale świetnie odpowiada Tybura! Blaga zaczyna wyprowadzać celnie kombinacje na głowę i brzuch, ale rundę kończy Polak kopnięciem na „schaby”.

Sprawdź!  (VIDEO) Max Holloway ponownie wygrywa! Znakomity występ w krwawej walce!

RUNDA 3

Zmiana taktyki, poszedł w klincz Polak! Ciasna klamra, ściąga na kolana rywala i powoli wpina się za plecy Marcin. Ivanov skręca się w ucieczce, ale Tybur znakomicie pracuje grapplersko. Kilka mocnych ciosów na głowę, Uniejowianin kapitalnie rozgrywa Blagę. Przetacza się Bułgar, ale Tybur sklejony jak mucha do lepa. Wyłącza rękę, idą ciosy i zajmuje plecy Polak. Całkowita kontrola Marcina Tybury do ostatnich sekund i ta decyzja powinna należeć do niego!

Oficjalny wynik: Marcin Tybura wygrywa jednogłośną decyzją sędziów!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.