KSW

(VIDEO) Okniński o Tyburskim i KSW: „Biorąc takich freaków, ośmieszyłoby się. Jeżeli weźmie freaków, to po prostu się skończy”

Mirosław Okniński zdradził, co myśli na temat potencjalnego transferu zawodników freakowych do największej w Polsce organizacji MMA.

Między innymi Arkadiusz Tańcula oraz Paweł Tyburski mówili o tym, że w przyszłości chcieliby zawalczyć dla KSW. Umówili się nawet na pojedynek, który ma wyłonić lepszego z nich i będzie eliminatorem do zawodowego zestawienia.

„Tybori” kilkukrotnie w wywiadach wspominał, że zamierza ciężko przepracować rok, po którym spróbuje swoich sił w starciu z profesjonalistami.

– Chciałbym przepracować rok. Znam swoje możliwości. Nie mówię, że topka, bo to są ludzie, którzy naprawdę… Na treningu robiąc z niektórymi chłopakami, to widać ten poziom. Nie przeskoczysz tego, ja znam swoje miejsce w szeregu, ale uważam, że z zawodnikiem ze środkowej półki za rok będę mógł dać fajną bitkę.

Okniński o przejściu freaków do KSW

Co ciekawe, sam szef KSW Maciej Kawulski przyznał, że ma już na oku kilku freak fighterów, którzy niedługo mogą zadebiutować w okrągłej klatce. Pomysł ten w ostatnim wywiadzie dla fansportu.pl skomentował Mirosław Okniński oraz Michał Pasternak.

Sprawdź!  Klimatyczny trailer gali KSW 60: "Myślałeś, że pokazałem Ci już wszystko?"

Trener zaznaczył, że KSW ośmieszyłoby się, gdyby ściągnęło do siebie takiego zawodnika jak Paweł Tyburski. Wyjaśnił, że jest dobrym freak fighterem, jednak daleko mu do poziomu zawodowca:

– KSW biorąc takich freaków, by się ośmieszyło. To nie jest ten poziom. Ja nie ubliżam, bo Tyburski nie jest zły, ale do zawodowca mu brakuje. Jeżeli KSW weźmie freaków, to po prostu się skończy. Czasy wymagają tego, że są te freaki. Ja jestem w tym, ale wolę sport – powiedział Okniński.

Natomiast Pasternak zgłosił gotowość do takiego starcia, które byłoby dla freak fightera testem przed wejściem w świat profesjonalnego MMA:

– Ale, że Paweł miałby walczyć z zawodowcami? To ja mogę z nim zawalczyć. Jak chce walczyć z zawodowcami, to będzie miał sprawdzian. Freaki mówią, ale tego nie robią.

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.