UFC

(VIDEO) Nate Diaz żegna się wygraną! Ferguson odklepał w 4. rundzie!

Walką wieczoru UFC 279 z federacją pożegna się Nate Diaz. Zmierzy się on w niej z innym Kalifornijczykiem, Tonym Fergusonem.

-> Obstaw i oglądaj UFC 279 ZA DARMO!

Ostatnie kilka dni i tygodni były burzliwe w życiu Nate’a Diaza… Choć w zasadzie można to uznać za kwintesencję tego zawodnika w UFC. Od zawsze bywały z nim problemy, ale mimo wszystko niepokorny Stocktończyk mógł liczyć na poparcie fanów.

Nie inaczej było w ostatniej walce Diaza na UFC 263. 37-latek przegrał tam z obecnym championem wagi półśredniej jednogłośną decyzją. Wytrzymał nawałnicę ciosów rywala, a sam nawet był bliski skończenia Edwardsa w ostatnich sekundach walki. Choć nigdy nie zdobył pasa wagi lekkiej, czy półśredniej, Nate Diaz zawsze był uwielbiany przez kibiców.

Jego rywalem pierwotnie miał być Khamzat Chimaev. W związku z wielkim przekroczeniem wagi przez Szweda dokonano przetasowań i do main eventu wskoczył Tony Ferguson. Były tymczasowy mistrz kategorii lekkiej nie liczył, że uda mu się przerwać serię 4. porażek z rzędu. Ostatnia musiała być zwłaszcza drastyczna dla „El Cucuy”Michael Chandler brutalnie znokautował go front kickiem.

Sprawdź!  (VIDEO) Norman Parke szczerze o Gamrocie! "Według mnie w przeciągu roku może walczyć o pas. Rozmawiałem z nim i ..."

Nate Diaz vs. Tony Ferguson – RELACJA

Runda 1

Diaz szybko idzie w wymianę. Spinning bakcfist od Fergusona, przewraca zaraz Stocktończyka, nie idzie jednak w parter. Nate na wstecznym, kopie w brzuch rywala. Wymiana cios za cios, ale o wiele celniejszy jest Ferguson. Sporo low kicków z obu stron, posyłają też okazjonalnie proste ciosy. Rzuca się Ferguson na Diaza, atakuje overhandem i latającym łokciem. Szuka kombinacji Nate i trafia „El Cucuy”. Czai się na potężne uderzenia Ferguson, dobrze unika Stocktończyk i przejmuje inicjatywę. Kilka mocnych bokserskich uderzeń ze strony Diaza. Markuje kopnięcie Nate i posyła jeszcze kombinację na koniec odsłony.

Runda 2

Diaz atakuje, cofa się Ferguson i szuka kontry obrotówką. Trafia zaraz prawym sierpowym „El Cucuy”, odpowiada kombinacją Nate Diaz. Kolejne kilka uderzeń Stocktończyka zakończone middle kickiem. A zaraz kontruje świetnie Ferguson, trafiając rywala w szczękę. Dobrze wyłapuje kopnięcie Tony, ale nie wykorzystuje tego. Dobra za to kombinacja Diaza, który rozbija twarz oponenta. Skraca mocno dystans Stocktończyk, ucieka prze nim Ferguson, który wyłapuje kolejne uderzenia. Przyjmuje kolejne ciosy „El Cucuy” i prawy łuk brwiowy obficie krwawi. Stara się punktować kopnięciami na łydkę, ale Diaz nic sobie z tego nie robi.

Runda 3

Diaz od razu zaczyna naciskać, Ferguson atakuje wysokimi kopnięciami. Bardzo mocne kopnięcie „El Cucuy” w nogę! Krąży po klatce Nate Diaz unikając walki. Kolejne mocne kopnięcia na nogi Nate’a. Odpowiada Stocktończyk kombinacją bokserką… i opiera się o ścianę oktagonu! Ferguson wciąż okopuje nogę przeciwnika, skacze też z łokciem. Nate Diaz przyjmuje wszystko, odpowiada też kolejnymi sierpami. Diaz wciąż napiera często trafia oponenta kombinacjami, dokładając do nich kopnięcia.

Runda 4

Ferguson szuka uderzeń na korpus, a Nate wyprowadza szybką kombinację na głowę. Kolejne kopnięcia na łydkę w wykonaniu Fergusona, Diaz rusza się dość ociężale. Mocny prawy-lewy, aż odskoczył Ferguson! Trafia raz za razem Diaz, na wstecznym Ferguson! Dobrze punktuje Nate Diaz, dokłada uderzenia na tułów i Ferguson sprowadza! Nate Diaz łapie gilotynę i poddaje Tony’ego Fergusona!

Oficjalny werdykt: Nate Diaz wygrywa przez duszenie w 4. rundzie!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.