UFC

(VIDEO) Michał Oleksiejczuk przegrywa przez decyzję! Słaby występ Polaka…

Galę UFC 272 otworzył polsko-amerykański pojedynek. Michał Oleksiejczuk spotkał się w oktagonie z doświadczonym Dustinem Jacobym.

Michał Oleksiejczuk powrócił do oktagonu po niespełna 5 miesiącach. Po raz ostatni „Hussara” oglądaliśmy na UFC 267. Był wówczas jedynym z 3 Polaków, który zwyciężył. Fighter Akademii Sportów Walki Wilanów pokonał przez TKO w 1 rundzie niepokonanego wówczas Shamila Gamzatova. Dla walczącego od 2017 roku Oleksiejczuka dzisiejsza walka była 8 w karierze. Do jej czasu zaliczył rekord 4-2-0, 1 No Contest.

Oponentem „Hussara” był Dustin Jacoby. 33-letni Amerykanin twierdził w jednym z wywiadów przed walką, że pojedynek z Oleksiejczukiem może okazać się walką wieczoru! „The Hanyak” wrócił do UFC po niemal 10-letnim rozbracie z federacją. Jacoby od 2019 roku pozostaje niepokonany, po drodze zaliczając jednak remis z Ionem Cutelabą.

Przebieg walki

Runda 1

Oleksiejczuk bardzo aktywny na nogach od początku. Dużo szachowania i straszenia się ciosami i kopnięciami z obu stron. Nieźle trafił prawym Jacoby, a potem kopnięciem, które zostało wyłapane przez Michała. Agresywnie podchodzi Polak, ale Amerykanin cały czas ma wyprostowane palce i jeden z nich trafia w oko „Hussara”. Po chwili przerwy wracamy do akcji. Oleksiejczul szuka prawego sierpa ścinającego głowę, zaraz poprawia mocnym lewym. Jacoby podchodzi, pracuje prostym i atakuje low kickiem. Polak wyłapał jednak nogę i na chwilę sprowadził walkę do parteru! Zawodnicy szybko jednak wrócili na nogi. Mocny prawy hak na żebra Michała. 2 prawe sierpy w wykonaniu Hussara. Na plus na pewno jest to, że nie boi się podejść do Amerykanina. Dobrze kontruje atak Jacoby’ego, nieźle też broni się przed próbą sprowadzenia. Niezły lewy prosty Amerykanina, który jednak stał się czytelnym dla Michała. Oleksiejczuk zaczyna trafiać mocnym lewym, rywal jednak też odpowiada swoim. Wymiana cios za cios, tak jak zapowiadał Dustin Jacoby do ostatniej sekundy!

Runda 2

Sędzia od razu musi ostrzec Jacoby’ego o zamknięciu dłoni. Amerykanin trafił sierpem Michała Oleksiejczuka, zaraz poprawił kolejnym! Poleciał Hussar i miał nardzo ciężkie chwile! Mnóstwo ciosów spadło na jego głowę. Wciąż jednak pozostaje w grze Polak! Od razu też ruszył Oleksiejczuk z kontratakiem. Poszło kilka prostych, ale The Hanyak zaraz odwrócił sytuację! Amerykanin obalił Polaka, który szukał balachy… ale starcie wróciło do stójki. Niezły lewy w wykonaniu Oleksiejczuka! Obaj fighterzy zaczynają mocno odczuwać skutki dotychczasowego boju, zamykają się w klinczu i obaj próbują odwrócić sytuację. Oleksiejczuk na zewnętrznej, ratuje się kopnięciami Jacoby. Hussar jednak wciąż dobrze pracuje prostymi, dużo rusza głową unikając krótkich prostych Amerykanina. I traaafił mocnym prawym Polski półciężki! Wciąż stoi doświadczony oponent. Ratuje się klinczem, ale Polak dobrze walczy o pozycję, trafia dobrym lewym hakiem na brzuch.

Runda 3

Fighterzy od razu znaleźli się na środku oktagonu. Amerykanin straszy prawymi prostymi, Oleksiejczuk podchodzi blisko szukając lewych sierpów. Dobrze pracuje Polak, pozostaje aktywny. Jacoby zaczyna jednak dosięgać czoła Hussara, ale ten odpowiada potężnym sierpem! The Hanyak jednak nie pada, a odpowiada. Powolne ataki z obu stron, ale sędzia przerywa znów starcie – Amerykanin ponownie miał wyprostowane palce. Po powrocie Oleksiejczuk atakuje rywala, ten próbuje zaskoczyć. Jacoby wykonał kiwkę i uderzył Michała lewym sierpem. Oleksiejczuk zaczął trzymać nisko gardę, za co za moment może zapłacić. Ewidentnie zmęczony Jacoby dociska Polaka na siatce, wyprowadza mocne kolano na udo. Złapał Michała za nogę, ale nie było mowy o obaleniu. Oleksiejczuk praktycznie nie próbuje uciec z klinczu.

Wynik: Dustin Jacoby wygrywa jednogłośną decyzją sędziów!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.