UFC

(VIDEO) Marzenia o pasie odsunięte na bok. Ketlen Vieira zmasakrowała twarz Mieshy Tate!

Walka wieczoru UFC Vegas 43 to starcie w żeńskiej kategorii koguciej. Była mistrzyni, Miesha Tate, wróciła po kilku latach przerwy i znów chce wejść na sam szczyt. Na jej drodze staje jednak Ketlen Vieira.

Miesha Tate to niemalże żywa legenda kobiecego MMA. Przez długi czas „Cupcake” była w cieniu Rondy Rousey, z którą miała personalny konflikt. Jednakże po upadku „Rowdy” i przejęciu pasa przez Holly Holm, to właśnie Miesha Tate pokonała „The Preacher’s Daughter” i zdobyła upragniony tytuł. Niestety trafiła też na boom Amandy Nunes, z którą przegrała po poddaniu w 1 rundzie na UFC 200. Po następnej porażce z Raquel Pennington, „Cupcake” zawiesiła rękawice na kołek, jedna powróciła z wygraną przez TKO w lipcu tego roku. W rozmowie z ESPN MMA Miesha Tate zapowiedziała, że przy pierwszej możliwej okazji zdejmie Amandę Nunees jak snajper.

Ketlen Vieira do występów w UFC pozostawała niepokonana. Brazylijka na 13 stoczonych zawodowych walk poniosła 2 porażki i obie w największej federacji MMA. „Fenomeno” musiała uznać wyższość Yany Kunitskayej oraz Irene Aldany, która znokautowała ją w 2019 roku. Ketlen Vieira zajmuje mimo wszystko 7 pozycję w rankingu żeńskiej dywizji koguciej, podczas gdy najbliższa rywalka, Miesha Tate, jest oczko niżej.

Przebieg walki

Runda 1

Miesha Tate z dużym respektem podchodzi do zasięgu Brazylijki, stara się obchodzić długie ramiona. Trafia ją, jednak sama też inkasuje prawy prosty. Cupcake podchodzi bliżej, ale przeciwniczka grozi podbródowym. Dużo badania dystansu przez pierwsze dwie minuty. Tate atakuje z front kickiem na tułów, dobrze pracuje głową unikając uderzeń. Ketlen Vieira trafia ją jednak prawym hakiem, dobrze jej wychodzi szukanie lewego prostego. Cupcake podchodzi bliżej i docisnęła atakiem Brazylijkę na siatkę! Za chwilę sama jednak musi się bronić, Vieira znalazła się na zewnętrznej i sama zaczęła atakować. Amerykanka dobrze się broni, ale ma problemy przy próbie obalenia oponentki! Ketlen mocno trzyma byłą mistrzynię, ale daleko do jakiegokolwiek rozstrzygnięcia w tej odsłonie.

Sprawdź!  (VIDEO) Zmasakrowana twarz Mieshy Tate po walce. "Niektórzy sporo płacą za takie usta!"

Runda 2

Tate zaczyna nisko na nogach, szuka możliwości na obejście zasięgu Brazylijki. Ta jednak mocno uderza prawym sierpem, zamrugała Miesha Tate. Wymiany prosty za prosty, Ketlen Vieira dużo mocniej jednak trafia byłą mistrzynię. Cupcake zaczyna mieć problemy podchodząc bliżej oponentki, inkasuje więcej sierpów. Dobry jednak front kick w jej wykonaniu i idzie za ciosem! Próbuje szarży po głowę przeciwniczki, ponownie jednak Vieira wyprowadza kontrujące uderzenia. Próba sprowadzenia w wykonaniu Mieshy Tate nieudana. Cupcake stara się kiwać, jednak Fenomeno nie daje się zmylić. Vieira kontruje do końca odsłony wyprowadzając lewy prosty na każdy krok Amerykanki.

Runda 3

Początek znów z dystansem. Miesha dużo kiwa, wyprowadza okazjonalny low kick, ale musi wystrzegać się mocnych ciosów rywalki. Vieira blokuje ręce Amerykanki i choć gra z kontry, to zdaje się lepiej radzić w tej walce. Była mistrzyni wsadza palec w oko i Brazylijka potrzebuje pomocy lekarza. Tate po powrocie do akcji poszukała lewego prostego, jednak oponentka nie pozostaje dłużna. Dochodzą crossy w wykonaniu Amerykanki, Ketlen Vieira wyprowadza kombinację z podbródkowym. Rusza w klincz była championka, szuka sprowadzenia, ale z łatwością jest ta próba obroniona.

Sprawdź!  Miesha Tate wraca do UFC. Była mistrzyni zawalczy w lipcu z Marion Reneau.

Runda 4

Miesha Tate agresywniej rozpoczyna odsłonę, bardzo blisko podchodzi z głową nisko osadzoną. Brazylijka kontruje krótkimi uderzeniami, wyłapuje także low kicka od wewnętrznej. Cupcake ruszyła po obalenie, na raty, ale jej się to udaje! Natychmiast poszła za plecy, problem w tym, że pojedynek wrócił do stójki. Mocno trzymany klincz na siatce przez Amerykankę, krótkie haki na głowę Ketlen Vieiry. Ta wciąż czeka, aż przeciwniczka podejdzie, otrzymuje front kick na korpus, a zaraz w klinczu sama wyprowadza kilka kolan. Była mistrzyni jest dużo bardziej wielowymiarowa, Vieira głównie ciosy wyprowadza na głowę.

Runda 5

Fighterki przytuliły się na samym początku, a zaraz potem zaatakowały natychmiast sierpami. Miesha Tate poszła po obalenie, ale nie miała zbyt wiele szczęścia. Co raz więcej z jej uderzeń leci też w powietrze. Ketlen Vieira wciąż szuka kontr, nieźle trafia podbródkowym. Dobrze jednak zachowuje się Miesha Tate kiwając rywalkę i wyprowadzając kolejne ciosy. To ona jednak krwawi z nosa. Cupcake próbuje kiwki po lewym prostym, ale nadziewa się na szybkie kontry Brazylijki. Nie boi się ryzyka była mistrzyni, przyjmuje kolejne proste i stara się podejść blisko oponentki. Ciężko jednak patrzeć na jej zakrwawioną twarz i raczej po niej widać, kto pojedynek wygra.

Sprawdź!  (VIDEO) Wciąż niepokonany! Sean Brady z problemami, ale wypunktował Michaela Chiesę!

Oficjalny werdykt: Ketlen Vieira wygrywa jednogłośną decyzją sędziów!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.