FAME MMA

(VIDEO) Mańkowski o różnicach między KSW i Fame MMA: „Nie wierzę. W KSW było dwadzieścia razy mniej tego”

Za nami wyczekiwana gala Fame MMA 11 i rewanżowy pojedynek Normana Parke z Borysem Mańkowskim, którzy w main evencie zmierzyli się na zasadach brudnego boksu w małych rękawicach.

Mańkowski udanie zrewanżował się Storminowi za porażkę z 2019 roku. Na przestrzeni 15 minut wypadł znacznie lepiej niż jego przeciwnik i wyprowadził o wiele więcej ciosów. Pod koniec zobaczyliśmy mocniejsze wymiany, a sam Parke przyznał, że obudził się zbyt późno i wiedział, że już nie starczy mu czasu na wygranie pojedynku.

Mańkowski cieszy się z wygranej, jednak zdradził, że zwycięstwo w boksie nie smakuje tak samo, jak udany rewanż w formule MMA:

Bardzo się cieszę, że mogłem po raz kolejny pokazać, udowodnić, że Borys ten tlen poprawił i niektóre elementy, i nadal umie też boksować, bo ludzie zarzucali często, że „Borysa już nie ma, bo boi się boksować i ciągle dąży do klinczu”. A trzeba pamiętać, że zawsze taktyka jest taka, aby wygrać pojedynek.

– Myślę, że tym pojedynkiem pokazałem, że te pięści cały czas chodzą. Jestem zadowolony, że mogłem się zrewanżować Normanowi, aczkolwiek pamiętajmy, że to też nie była pełna walka MMA.

Po wygranej walce w rozmowie z dziennikarzami Mańkowski został zapytany o to, dlaczego po ostatniej konferencji i ceremonii ważenia nie przyszedł udzielić wywiadów. Zawodnik przyznał, że chciał wykorzystać każdą możliwą okazję do odpoczynku, gdyż obowiązków medialnych w Fame MMA jest znacznie więcej niż w jakiejkolwiek innej organizacji.

Sprawdź!  (VIDEO) Media trening przed FAME 14. Piotr Szeliga zaskoczy w walce z Normanem Parke?

– Chciałem odpoczywać jak lew. Lew cały czas śpi, śpi, śpi i w pewnym momencie atakuje. Nie będę ukrywał, że chciałem jak najwięcej energii uszanować, szczególnie w tej organizacji.

– Muszę powiedzieć, że tyle medialnych obowiązków, dziwnych akcji instagramowych, facebookowych nie doświadczyłem nigdy nigdzie, a byłem wszędzie. Było tego tak dużo, że jak tylko mogłem uniknąć jakiegoś medialnego wydarzenia, to, nie ukrywam, spierdzielałem.

– Ocenić mogę poziom medialny i poziom sportowy. Poziom sportowy jest, jaki jest. To są znani ludzie z różnych tam swoich spraw i ludzie chcą to oglądać. Rozumiem, dlaczego się biją. Podoba mi się, że w końcu nie ma dziwnych walk. Wiesz, karzeł kontra jakiś normalny gość. Jak patrzyłem na chłopaków, którzy się tu bili, to z nimi jest wszystko w porządku. Są po prostu znani i ludzie chcą to oglądać. Ok, spoko.

Fighter porównał także obowiązki medialne w Fame MMA i KSW. Przyznał, że w największej polskiej organizacji jest ich o wiele mniej.

– Jeżeli mam ocenić stronę medialną, to profeska totalna. W ogóle bez dwóch zdań. Na zapleczu to wszystko wygląda jak najlepsze gale światowe, jeśli nie lepiej. Ale jeśli chodzi o mnie jako zawodnika, to męczyło mnie to na maxa. Tutaj codziennie dostawałem telefon, maila albo smsa od Kasi, którą pozdrawiam, piszą, że trzeba coś zrobić. Patrzę i myślę: nie wierzę. W KSW było dwadzieścia razy mniej tego.

CAŁY WYWIAD Z BORYSEM MAŃKOWSKIM ZNAJDZIESZ PONIŻEJ:

Sprawdź!  Masakra w klatce FAME MMA! Tańcula pokonał po tragicznej walce Mateusza Murańskiego! Kilka sekund później zemdlał w oktagonie!

Źródło: YouTube

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.