KSW

(VIDEO) Mańkowski ciężko znokautowany! Latające kolano i potężne ciosy kończą walkę w pierwszej rundzie!

Za nami pojedynek dwóch bardzo doświadczonych zawodników, których boje niosą ze sobą zawsze dużo emocji. W konfrontacji tej Borys Mańkowski zmierzył się z Valeriu Mirceą.

Borys Mańkowski ma za sobą długą drogę przez świat MMA. Do dziś stoczył ponad 30 pojedynków. Jest byłym mistrzem KSW wagi półśredniej i byłym pretendentem do tytułu wagi lekkiej, w rankingu której zajmuje obecnie miejsce czwarte. Dla KSW stoczył już 19 pojedynków. Borys w karierze miał wzloty i upadki, ale niezależnie od wyniku walk, jego starcia zawsze gwarantowały ogromną dawkę emocji.

Mańkowski ostatni raz walczył podczas gali KSW 71 i zmierzył się z Danielem Torresem. Panowie dali niesamowity stójkowy bój pełen emocji i zwrotów akcji. Od pierwszej do ostatniej sekundy nokaut wisiał w powietrzu, ale ostatecznie starcie zakończyło się na kartach sędziowskich, a jego zwycięzcą został Daniel Torres.

Mircea przygodę z KSW rozpoczął w czerwcu 2022 roku. Podczas gali KSW 71 zmierzył się z Romanem Szymańskim, ale musiał uznać jego wyższość w klatce. Mołdawianin szybko wrócił jednak do walczenia i już w listopadzie stanął do boju z Gracjanem Szadzińskim. Pojedynek trwał niecałe dwie minut.

Sprawdź!  Piotr Szeliga marzy o debiucie w KSW! "Moim sportowym marzeniem jest zawalczenie w federacji sportowej, jaką jest KSW"

Już w pierwszych akcjach Mircea trafił potężnym prawy, po którym Gracjan usiadł na macie. Polak szybko wstał, ale zaraz przyjął kolejny cios, po którym padł znokautowany. Po wygranej nad Szadzińskim Valeriu Mircea trafił na ósme miejsce rankingu zawodników wagi lekkiej KSW i chce piąć się na szczyt tego zestawienia.

-> Oglądaj KSW 78: Materla vs Grove 2 na żywo! <-

Mańkowski vs. Mircea – RELACJA

RUNDA 1

Mańkowski wyczekuje, szachuje pozycją oponenta. Ten wykonuje dużo przyruchów, wysoko trzyma ręce, ale wyprowadza mocną kombinację w kontrze na lewy prosty. Niezłe low kicki Borysa, dobrze blokuje ciosy Mircei. Valeriu posyła błyskawiczne uderzenia, ale mocno kopie go po żebrach Mańkowski. Szuka Mircea prawego sierpa, znakomicie odpowiada “Diabeł Tasmański”. Rusza z kombinacją Mańkowski, ratuje się klinczem rywal, trafia bardzo mocnym lewym sierpem przy rozerwaniu. Valeriu Mircea trafia potężnym latającym kolanem! Mańkowski pada, obrywa prawym i sędzia zaraz kończy walkę!

Oficjalny wynik: Valeriu Mircea wygrywa przez KO w 1. rundzie!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.