Boks

(VIDEO) Joshua wyrzucił pasy za ring po przegranej walce! Teraz tłumaczy swoje zachowanie!

Za nami pojedynek na szczycie kategorii ciężkiej, w którym Ołeksandr Uysk zmierzył się z Anthonym Joshuą. Brytyjczyk mocno zszokował swoim zachowaniem po walce.

Tak samo, jak w pierwszej walce, również i tym razem po 12 rundach o wyniku decydowali sędziowie. Niejednogłośnie ponownie wskazali zwycięstwo Ukraińca, który zachował mistrzowskie tytuły WBO, IBF, WBA oraz IBO, a także zdobył pas The Ring.

Joshua tłumaczy się po walce z Usykiem

Niestety Joshua nie był w stanie pogodzić się z porażką. Chwycił dwa pasy The Ring oraz WBA, po czym wyrzucił je z ringu i sam udał się w stronę szatni. Za namową narożnika postanowił jednak wrócić, ale nadal nie mógł opanować emocji.

Kibice mocno skrytykowali zachowanie pięściarza. Sam Joshua próbował wytłumaczyć się podczas konferencji prasowej, na której powiedział:

[Transkrypcja ringpolska.pl] Kiedy starasz się być szczerym, nie każdy może cię zrozumieć, a ja mówiłem w emocjach, byłem wściekły, na siebie, nie na kogoś, cierpiałem, w złości robi się głupie rzeczy, byłem zły, ale zdałem sobie sprawę, że to jest do cholery sport i muszę się poprawić i wróciłem. Mówiłem od serca, było mi ciężko.

– Oglądacie AJ’a, który się trzyma, zawsze staram się wszystko ogarnąć, bo jestem twardzielem i staram się ogarniać, dbać o swój team, ale to kosztuje. Nie załamuję się, ale zabiera mi to dużo siły, żeby się nie załamać. Dziś w tej zbroi pojawiło się małe pęknięcie, bo przegrałem. Widzieliście mnie zdenerwowanego.

– Szacunek dla Ołeksandra Usyka, nie pamiętam, co mówiłem w ringu, bo byłem w emocjach, ale dziękuję mu, że był częścią tej historycznej walki. Do tanga trzeba dwojga. Byłem rozgniewany.

Źródło: ringpolska.pl

Sprawdź!  Kamila Wybrańczyk zabrała głos po przegranej Artura Szpilki: "Taki jest sport, po prostu ktoś musi wygrać, ktoś musi przegrać. Jesteśmy zdrowi, Artur jest..."

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.