UFC

(VIDEO) Johnny Walker poddaje po SIEDMIU latach! Brazylijczyk ratuje karierę!

Kartę główną UFC 279 otworzył pojedynek w dywizji półciężkiej. Brazylijczyk Johnny Walker liczy na powrót na ścieżkę zwycięstw w starciu z Ionem Cutelabą!

-> Obstaw i oglądaj UFC 279 ZA DARMO!

Johnny Walker dostał się do największej federacji MMA na świecie przez Dana White’s Contender Series. Brazylijczyk pokazał się ze znakomitej strony w pierwszych pojedynkach, gdzie zaprezentował ekwilibrystyczny styl. Fighter kończył raz kolejnych trzech oponentów, jednak z czasem coś się zmieniło.

Walker nie może zaliczyć ostatnich pięciu walk do udanych. Brazylijczyk zaliczył w nich aż cztery porażki, z czego dwie przed czasem. O ile wytrzymał pełen dystans z Nikitą Krylovem i Thiago Santosem, to nie pokazał się z dobrej strony. W ostatnim występie Jamahal Hill skończył go w niespełna 3 minuty.

Po drugiej stronie oktagonu na UFC 279 znalazł się Ion Cutelaba. Mołdawianin z różnym skutkiem radzi sobie w federacji, jednak z różnym skutkiem. „The Hulk” już od pierwszego starcia nie potrafił utrzymać stabilnej formy. Już na „dzień dobry” przegrał przez poddanie z Mishą Cirkunovem. Później odbił się co prawda pokonując Jonathana Wilsona, jednak szybko wpadł na Jareda Cannoniera.

Sprawdź!  Max Holloway atakuje Volkanovskiego przed UFC 276! "Gość gada o potrójnym zwycięstwie, a sam nie ma nawet 3. dobrych akcji!"

Co gorsza, Cutelaba nie zaliczył dłuższej serii niż dwie wygrane z rzędu. Mołdawski „Hulk” mierzył się z twardymi rywalami, a w tym dwukrotnie z Magomedem Ankalaevem. Rosjanin szybko udowodnił, że kontrowersyjna wygrana nie była pomyłką. Ion Cutelaba w ostatnim występie przegrał przez poddanie z Ryanem Spannem.

Johnny Walker vs. Ion Cutelaba – RELACJA

Runda 1

Cutelaba od razu rozpoczął od kopnięć, poszło wysokie na gardę. Starał się odpowiedzieć Walker, ale Mołdawianin wyłapał je i sprowadził walkę do parteru. „Hulk” dobrze kontroluje walkę i mocno trzyma rywala, okazjonalnie obijając Brazylijczyka. Ruszył po rękę Johnny’ego Walkera Cutelaba, ale wykaraskał się rywal i to on jest za plecami przeciwnika. Obalił oponenta Walker i ruszył po naciskówkę zza pleców! Ion Cutelaba pozostawał aktywny z pleców, a Walker wykorzystał błąd Mołdawianina i wsadził rękę pod szyję! Johny Walker poddaje rywala!

Oficjalny werdykt: Johnny Walker wygrywa przez poddanie w 1. rundzie!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.