UFC

(VIDEO) Jessica Andrade przechodzi do historii! Brazylijka zwycięża w 1. rundzie!

Na otwarcie karty głównej otrzymujemy pojedynek w żeńskiej dywizji muszej. Brazylijka Jessica Andrade zmierzy się Amerykanką Cynthią Calvillo. Obie fighterki podchodzą do tego starcia po porażkach w ostatnich występach.

Jessica Andrade dobrze jest znana wszystkim interesującym się damskim MMA. Brazylijka nie jest może taką marką, jak Ronda Rousey, ale w oktagonie występuje od lat. Znana pod pseudonimem „Bate Estaca” zawodniczka kilkukrotnie mierzyła się w pojedynkach o pasy mistrzowskie dywizji słomkowej. W 2017 roku podjęła wyzwanie pokonania naszej rodaczki, Joanny Jędrzejczyk, później zszokowała świata nokautując obaleniem Rose Namajunas, ale straciła pas na rzecz Weili Zhang. W kwietniu bieżącego roku przegrała z Valentiną Shevchenko o pas kategorii muszej. W ostatnich 5-ciu walkach zanotowała serię 2-3.

Cynthia Calvillo zdecydowanie nie ma tylu osiągnięć, co Andrade. Amerykanka dla UFC walczy od 2017 roku i została zakontraktowana mając rekord 3-0. W ostatniej walce poległa na punkty z byłą pretendentką do tytułu mistrzyni dywizji muszej, Katlyn Chookagian, z którą swoją drogą wygrała właśnie Jessica Andrade. Calvillo w ostatnich 5-ciu pojedynkach ma serię 3-1-1.

Przebieg walki

Runda 1

Calvillo ruszyła strasząc front kickiem. Andrade odpowiedziała mocnym niskim kopnięciem, które przecięło powietrze. Po chwili jednak prawe dosięgnęło uda Amerykanki. Brazylijka napierała mocno i trafiła mocnym prawym sierpem! Po chwili znów uderzenie na nogę, a Cynthia próbuje utrzymywać dystans prostymi. Andrade bardzo mądrze krąży i trafia w rywalkę wywierając presję. Po chwili trafia mocną kombinacją! I jeszcze raz! Calvillo kompletnie nie istnieje, choć kilkoma prostymi trafia Jessicę w policzek. Ale ta zbyt dobrze skraca dystans i trafia rywalkę kolejnymi kombinacjami! Piekielnie mocno wyglądają te jej sierpy. Calvillo złapała przy jednym z kolejnych kopnięć nogę oponentki, ale walka pozostaje w stójce. Andrade ponownie wykorzystuje skrócenie dystansu i trafia sierpami. Na 30 sekund przed końcem Andrade uruchamia się i obija niemiłosiernie przeciwniczkę! Lawina ciosów na siatce, czas ucieka nieubłagalnie… A HERB DEAN RATUJE CYNTHIĘ CALVILLO! JESSICA ANDRADE ZWYCIĘŻA!

Sprawdź!  Darren Till o występie Marvina Vettoriego na UFC Vegas 23: "Biłbym go pięć rund"

Oficjalny wynik: Jessica Andrade wygrywa przez TKO w 1. rundzie (4:54)!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.