KSW

(VIDEO) Chuzhigaev broni pasa KSW! Brutalnie rozbija Ivana Erslana

Właśnie rozstrzygnęła się pierwsza tego wieczoru walka o pas KSW. W okrągłej klatce zmierzyli się ze sobą Ibragim Chuzhigaev i Ivan Erslan.

Dla Chuzhigaeva to druga walka w polskiej organizacji. Mimo że w przeszłości bił się w dywizji średniej, zdecydował się na starcie w kategorii półciężkiej i stanął do walki z Tomaszem Narkunem. Wydawało się, że były mistrz będzie poza zasięgiem swojego rywala, jednak ten sprawił niespodziankę.

Chuzhigaev wypunktował na pełnym dystansie Narkuna i to jego ręka powędrowała w górę po pięciu rundach na KSW 66. Polak chciał natychmiastowego rewanżu, ale takiego nie dostał, a teraz walka o pas oddaliła się jeszcze bardziej po tym, jak ostatnią walkę przegrał przez pierwszy ciężki nokaut w karierze.

Mistrz do obrony tytułu przystąpił na gali KSW 77 w Arenie Gliwice, gdzie zmierzył się z Ivanem Erslanem. Chorwat powrócił do klatki po tym, jak w maju już w pierwszej rundzie znokautował Rafała Kijańczuka. Mimo że bukmacherzy widzieli w Erslanie wielkiego underdoga, nie można było skazywać go na porażkę.

Fighter miał bowiem przewagę warunków fizycznych, a w swoich poprzednich pojedynkach przeważnie nokautował rywali w pierwszej odsłonie. Wystarczył więc jeden mocny cios, który mógł odmienić losy tego starcia.

Sprawdź!  Szpilka szczerze o środowisku chuligańskim. Gorzkie słowa zawodnika KSW

RELACJA

RUNDA 1

Bardzo spokojny początek, pierwszy prosty Erslana dopiero po 30. sekundzie. Chuzigaev bardzo dużo się rusza, ale czeka na ataki Chorwata. W końcu skraca dystans Rosjanin, bardzo mocny overhand na gardę Ivana. Erslan stara się ustawić sobie Ibragima lewym prostym, Chuzigaev znów w końcu trafia lewym i prawym. Niezła kiwka Rosjanina i podbródkowy. Mistrz wyprowadza cios i dokłada low kicka, obaj zawodnicy bardzo oszczędni. Kolejne proste pretendenta, ale jedynie do zaznaczenia pozycji. Fanom bardzo nie podoba się ten pojedynek, Chuzigaev doskakuje z sierpami i na koniec posyła spinning backfist.

RUNDA 2

Erslan zaczyna prostymi, Chuzigaev o wiele dynamiczniejszy w tej odsłonie. Dobre kopnięcie i jab na głowę Chorwata. Poczuł chyba backfist Rosjanina Chorwat, zamknięty na siatce szuka lewego, ale to Ibragim atakuje serią uderzeń! Za gardą schowany Ivan Erslan, Chuzigaev szukał bezsensownego sprowadzenia. Naruszony pretendent, mistrz wagi półciężkiej wrócił do oczekiwania na ataki rywala. Skraca dystans Chuzigaev, trafia go Erslan, ale obrywa kontrą i zaraz ma za plecami Rosjanina! Mamy jedynie klincz na siatce, Chuzigaev zrywa i kombinuje uderzeniami i kopnięciem na tułów. Próbował kopnięcia Chorwat, ale Ibragim nawet tego nie odczuł, a jeszcze trafił low kickami na koniec.

Sprawdź!  Wrzosek otwarty na walkę z wygranym Szpilka vs Pudzianowski! "To byłby kosmos, jeśli byłby to..."

RUNDA 3

Szybki lewy prosty Chuzigaeva na otwarcie, odpowiada tym samym pretendent. W końcu kontynuuje uderzenia Chorwat, ale dużo rusza się Rosjanin i nie chce pakować się w kłopoty. Poszedł Erslan, trafił kilkoma ciosami, Chuzigaev odpowiada, ale zaraz dostaje kolejne ciosy. Ochraniacz dwukrotnie wypada Ivanowi, ciężko dyszy Chorwat. Poszedł front na korpus w jego wykonaniu, obaj fighterzy na wstecznym. Ibragim dobrze się rusza, ale pretendent nieźle atakuje. Obaj mają coraz mniej sił, ale trafia w końcu Chuzigaev backfistem! Erslan słania się na nogach, zasłania się gardą. Unika kolejnego ciosu mistrza i odpowiada prawym!

RUNDA 4

Znów napiera Erslan, zamyka Rosjanina na siatce. Temu zdaje się to odpowiadać, dobrze zbija prosty Chorwata. Prawy na korpus, zaraz na głowę w wykonaniu Ivana. Bardzo rozluźniony wydaje się być mistrz dywizji półciężkiej, ale też po wyprowadzanych przez jego ciosami widać, że nie ma tyle sił. Erslan tymczasem doskakuje i stara się ściąć głowę Rosjanina. Dobry prawy na wątrobę w wykonaniu Chuzigaeva. Ivan trafia w korpus, dokłada na głowę, Chuzigaev tymczasem trafia prawym! Ściąga gardę i trafia jeszcze Chorwata, ten nadal na nogach! Blokuje ile może pretendent, kontruje ile sił w rękach. Rosjanin zamyka klincz na siatce, zrywa i na środku klatki będzie czekał do końca odsłony.

Sprawdź!  Mamed Khalidov zdradza plany na przyszłość! "Chcę zdobyć pas i..."

RUNDA 5

Erslan znów od razu rusza, atakuje prostymi i frontem, Chuzigaev odpowiada dla zaznaczenia pozycji. Jest wymiana, lewy sierp Chorwata sięga szczęki Rosjanina! Nie mamy jednak kolejnej akcji, na wstecznym Chuzigaev. Dobry timing Ivana Erslana, sięga głowy Ibragima, ale kolejnych uderzeń mistrz z łatwością unika. Atakuje Chorwat, ale jest przy tym niecelny. Trafia jeszcze na korpus i na głowę Erslan, ale ma za mało sił, by ruszyć po skończenie Chuzigaeva, a tego zdaje się potrzebować by zdobyć pas! Ibragim nadal ucieka, dobrze pracuje głową i nie daje się trafić Chorwatowi, trafia sam dwoma prostymi. Ostatnie 30 sekund, Erslan rzuca się z szarża i wyprowadza co się da, ale walka skończy się decyzją!

Oficjalny wynik: Ibragim Chuzigaev wygrywa jednogłośną decyzją sędziów!

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.