UFC

(VIDEO) Błachowicz powraca do formy po kontuzji! „Ręce zaczynają chodzić na odpowiednich obrotach”

„Cieszyński Książę” kontynuuje swoje przygotowania do kolejnego pojedynku w oktagonie. Były mistrz wraca do formy po ostatniej kontuzji.

Jan Błachowicz aktualnie trenuje do 18 pojedynku w organizacji UFC. Fighter powraca po porażce z Gloverem Teixeirą i utracie mistrzowskiego tytułu kategorii półciężkiej. Na ten moment nie znamy terminu starcia, jednak wiemy, że w najbliższych miesiącach stanie do walki z Aleksandarem Rakiciem.

Kontuzja Jana Błachowicza

Błachowicz miał wrócić do klatki już na gali UFC Fight Night 26 marca. Niestety problemy ze zdrowiem sprawiły, że nie był w stanie przygotowywać się do walki. Musiał wstrzymać treningi, a pojedynek został zdjęty z karty walk. W wywiadzie dla Polsat Sport opowiedział więcej o swojej kontuzji:

– Na jednym z treningów, pamiętam, dostałem cios na gardę. Niezbyt mocny cios na gardę. Sparaliżował mi całą lewą rękę, praktycznie całą lewą stronę do pasa. Trwało to około minuty. Wystraszyłem się, bo nie wiedziałem, o co chodzi. Stwierdziłem, że to jednak nie jest zwykły ból, zwykły uraz, tylko coś poważniejszego. Od razu z rehabilitantem zaczęliśmy dzwonić, rezonans i tak dalej.

– Okazało się, że są tam jakieś trzy przepukliny i ucisk na nerw. I to właśnie powoduje to odrętwienie ręki, które mam praktycznie cały czas. I trzeba coś z tym zrobić, bo tak na pół gwizdka trenować się nie da, bo każdy jakiś większy wysiłek czy przy zapasach… Gdzieś, gdzie głową pracowałem, to po prostu nie mogłem tego robić.

„Cieszyński Książę” powraca do formy

Błachowicz wyleczył już kontuzję i powrócił do treningów. Jakiś czas temu zdradził również, że jest nowy termin pojedynku, jednak to nic pewnego. Więcej szczegółów dotyczących starcia zdradził dziennikarz Ariel Helwani:

Sprawdź!  Jan Błachowicz o aresztowaniu Jona Jonesa: "To nudne. Wstaniesz za miesiąc, to znów usłyszysz tą samą historię."

– Aktualny plan to przełożyć walkę Rakić vs Błachowicz, która miała odbyć się 26 marca na 14 maja. Zależy to jednak od powrotu do zdrowia Błachowicza. Przekazano mi, że Rakić chciałby być rezerwowym na walkę o mistrzowski pas 7 maja.

Być może dojdzie do starcia już w maju, gdyż Polak odzyskuje formę, a na swoich social mediach udostępnił właśnie nagranie z treningu na tarczach i napisał – Tarcze z Robert Złotkowski. Ręce zaczynają chodzić na odpowiednich obrotach.

Źródło: Facebook

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.