UFC

(VIDEO) Aspen Ladd całkowicie bez szans! Całkowita dominacja Normy Dumont!

Walka wieczoru odbędzie się w żeńskiej kategorii piórkowej. Młoda Aspen Ladd będzie chciała kontynuować swoją drogę na szczyt UFC, a na jej drodze staje Norma Dumont!

Aspen Ladd jest rozpoznawalną fighterką. Amerykanka mierzyła się w 2019 roku o tytuł żeńskiej dywizji koguciej, gdzie jednak bardzo szybko poległa w starciu z Germaine de Randamie. Ladd zdołała się odkuć w kolejnej walce kończąc w trzeciej odsłonie Yanę Kunitskayę. Aspen Ladd jest zawodniczką na którą zdecydowanie trzeba uważać, bo choć niedużego doświadczenia – rekord 9-1 – tylko dwie jej walki zakończyły się decyzją!

Norma Dumont nie również nie może pochwalić się wielkim obyciem w klatce. Brazylijka stoczyła dotychczas 7 pojedynków, z czego tylko jeden przegrała. Był to jej debiut w UFC, a padła po KO z rąk Megan Anderson w pierwszej rundzie. Dwie kolejne walki dla największej federacji MMA to jednak wygrane „The Immortal” przez decyzje: najpierw była jednogłośna z Ashlee Evans-Smith, a następnie niejednogłośna z Felicią Spencer.

Przebieg walki

Runda 1

Dumont zaczyna krótkimi prostymi, Aspen Ladd straszy lewym sierpem. Brazylijka nie szuka póki co innych rozwiązań, cały czas lewą ręką celuje w nos Amerykanki. Ladd krąży wokół oktagonu i przy kolejnej próbie jaba rywalki sama posyła niecelną kombinację. Powoli Aspen zaczyna skracać dystans, trafia w końcu swoim prostym. Dumont stara się wyczuć podejście Ladd i próbuje trafić ją prawym sierpem, jednak póki co i tak 99% uderzeń to lewy prosty. To i tak więcej, niż na razie robi Amerykanka. W końcu ruszyła z kombinacją prosty-sierpowy The Immortal. Za chwilę kolejna, a Aspen próbuje skontrować. Przy kolejnym podejściu Brazylijki Ladd trafiła mocnym lewym prostym!

Sprawdź!  (VIDEO) Jan Błachowicz przegrywa i traci mistrzowski pas UFC! Glover Teixeira nowym mistrzem

Runda 2

Aspen Ladd zaczyna się rozkręcać, podchodzi z lewym prostym i dokłada prawą rękę. Brazylijka natomiast- zaskoczenie- pracuje lewym prostym. Amerykanka z kolejną kombinacją, jednak ponownie niecelną. W końcu coś nowego i mamy od niej lewy low kick! The Immortal coraz częściej trafia lewym prostym, na czole rywalki pojawia się guz. Ladd trafiła lewym sierpem, a po chwili podeszła blisko i docisnęła oponentkę do siatki. Stara się uciec Dumont, ale nie przychodzi jej to łatwo. Brazylijka dalej wykonuje ten sam game plan, a Amerykanka próbuje kopnięć. Nie trafia jednak ani kopnięciem na korpus, ani na głowę. Dostaje za to ciosy od The Immortal. Norma Dumont trafia cały czas prostymi, całkowicie nieaktywna jest Aspen Ladd. Kolejna nudna runda na korzyść Brazylijki.

Runda 3

Dumont wyprowadza proste, a Ladd w końcu kontruje low kickiem. Próbuje też dwóch kombinacji. Choć niecelne, to jednak nareszcie coś pokazuje. Zaczyna też blokować kolejne uderzenia Brazylijki. Ta z kolei próbuje już dwóch uderzeń, ale Aspen idzie w nogi! chwila sprawlu i zawodniczki znów znajdują się na środku oktagonu. Aspen Ladd ponownie kontruje jaby i znów zapina klincz na siatce! Kombinuje Amerykanka nad lepszą pozycją i posyła krótki łokieć na nos rywalki! Ta jednak odwraca pozycję, a po chwili zrywa klincz. Na środku posyła niezły prawy sierp, Ladd odpowiada swoimi uderzeniami. Czytelne jednak są jej ciosy, ale wyższa rywalka dobrze wykorzystuje długość rąk. Szuka sprowadzenie Amerykanka, ale nie jest to udana próba. Dumont trafia front kickiem na korpus, po chwili też posyła kopnięcie na kolano. Pod koniec odsłony Aspen Ladd ruszyła z atakiem, ale ponownie było to bardzo niecelne.

Sprawdź!  UFC 265 z udziałem Karoliny Kowalkiewicz – gdzie i o której oglądać? Transmisja, stream online live, karta walk

Runda 4

„Przegrałaś 3 rundy” usłyszała Ladd od trenera i od razu rusza z sierpem i dociska Normę Dumont do siatki. Brazylijka jednak dobrze radzi sobie i zachowuje dobrą pozycję do obrony. Aspen zdaje się odpuszczać, odwrócenie pozycji, prawy na tułów Amerykanki od The Immortal i walka wróciła na środek oktagonu. Front kick na korpus Dumont. Próbuje Aspen Ladd kombinacji, ale są one po prostu złe. Brazylijka blokuje kolejne uderzenia, w tym high kick. Amerykanka podeszła, a The Immortal z łatwością ją sprowadza! Pełna garda i Norma Dumont szuka lepszej pozycji… Wraca jednak do tej wyjściowej. Krótkie uderzenia w parterze z obu stron i Aspen Ladd odwraca sytuację! Teraz z góry Amerykanka i stara się zasypać Brazylijkę pięściami i łokciami!

Runda 5

Amerykanka zaczyna napierać, ale znów zawodniczki kończą w klinczu na siatce, który przenosi się na środek klatki. Po chwili znów siatka po drugiej stronie. Szuka obalenia Aspen Ladd, ale Norma Dumont dobrze blokuje i dokłada też łokcie na tułów przeciwniczki. Brazylijka obroniła wszystkie 5 prób sprowadzenia, a Ladd dalej dociska ją do siatki. Te krótki ciosy jednak nie skończą starszej rywalki, a tego potrzebuje Aspen do wygranej. Dumont próbuje kolana na tułów, oponentka odpowiada krótkim łokciem. The Immortal blokuje Ladd, która niby wyprowadza krótki ciosy i kolana, ale nie wygląda dobrze w tej walce. Brazylijka trafia kolanami raz po raz, nie próbuje zerwać pozycji. Statystyka uderzeń 102-41 na korzyść Dumont. W końcu syrena i i kończymy tę męczarnię.

Sprawdź!  (VIDEO) Kapitalne KO Jima Millera! TAK TO ROBIĄ WETERANI!

Oficjalny werdykt: Norma Dumont wygrywa przez jednogłośną decyzję sędziów!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.