UFC

(VIDEO) AND NEW! Deiveson Figueiredo zwycięża i odzyskuje pas mistrzowski!

W pierwszej walce mistrzowskiej na UFC 270 Brandon Moreno stanął do obrony tytułu przeciwko temu, któremu go odebrał: Deivesonowi Figueiredo. Był to trzeci pojedynek między tymi fighterami.

Deiveson Figueiredo w dotychczasowej karierze przegrywał jedynie dwukrotnie, a raz zremisował. Brazylijczyk karierę w zawodowym MMA zaczął w 2012 roku, a 5 lat później zadebiutował w UFC. Z pierwszych 4 rywali tylko Jared Brooks wytrzymał do ostatniej syreny – reszta kończyła przed czasem. Późnej „Deus da Guerra” zaliczył przegraną jednogłośną decyzją z Jussierem Formigą. To go jednak nie złamało i już po dwóch znakomitych wiktoriach stanął przed szansą zdobycia pasa kategorii muszej. W pierwszym pojedynku z Josephem Benavidezem Figueiredo nie zrobił wagi, ale zwyciężył przez TKO. Kilka miesięcy później w rewanżu poddał Amerykanina i zdobył upragnioną koronę, którą trzymał do czerwca 2021 roku. Po udanej obronie przeciwko Alexowi Perezowi i bardzo wyrównanemu starciu przeciwko Brandonowi Moreno, które zakończyło się remisem Meksykanin zdołał poddać Brazylijczyka na UFC 263.

Młodszy „The Assasin Baby” ma trochę większe doświadczenie, jeśli chodzi o występy w MMA. Meksykanin stoczył o 3 walki więcej, niż pretendent. Meksykanin wystąpił w specjalnej edycji 24. sezonu The Ultimate Fightera, w którym to pojawili się mistrzowie kategorii muszej różnych organizacji. Choć Brandon Moreno odpadł już w pierwszej rundzie, otrzymał swoją szansę w UFC i jeszcze w 2016 roku pokonał Louisa Smolkę i Ryana Benoita. W kolejnych latach radził sobie nieźle, choć zdarzały mu się potknięcia, jak dwie porażki z rzędu. Ostatecznie jednak Moreno trzema kolejnymi wygranymi zapewnił sobie walkę o pas, który jak wiemy zdobył w rewanżu z Deivesonem Figueiredo.

Przebieg walki

Runda 1

Figueiredo zaatakował niskim kopnięciem, ale natychmiast skontrował go mistrz. Moreno zaatakował, po czym zawodnicy spięli się w klinczu na siatce. Brazylijczyk odwrócił sytuację i wyprowadził kolanami. Obaj fighterzy zachowują spokój i mocno trzymają się nawzajem. „The Assasin Baby” ostatecznie zrywa klamrę, ale nie trafia lewym sierpem. Znów podszedł z low kickiem Deiveson Figueiredo, ale natychmiast szukał KO Brandon Moreno. Meksykanin wyprowadza niskie kopnięcie, unika też ataków na nogę Brazylijczyka. Poszedł do przodu mistrz, ale dał się łatwo złapać pretendentowi! Figueiredo natychmiast zajmuje plecy, ale ucieka mu Moreno. Sprytne obrotowe kopnięcie w łydkę w wykonaniu Meksykanina. Obrywa pod koniec rundy jeszcze potężnym frontalnym kopnięciem w brzuch, ale kończy rundę hakami na żebra oponenta.

Runda 2

Zdecydowanie agresywniej zaczął Brandon Moreno, dobry sierp w jego wykonaniu. Unika też obalenia ze strony pretendenta. Figueiredo ponownie atakuje low kickami, szuka też prostych. Meksykanin próbuje latającego kolana. Brazylijczyk nie trafia z prawym sierpem. Posyła obrotowe kopnięcie na korpus, ale zostaje ono wyłapane. Moreno podcina go i od razu próbuje zająć pozycję do duszenia, walka wraca jednak do stójki. Ponownie dobry sierp ze strony mistrza. Dużo szachowania z obu stron, a champion ewidentnie szuka skończenia lewym sierpem. Figueiredo ponownie szuka obalenia, ale dobrze broni się rywal. Dobrze unika ofensywy Brazylijczyk i wyprowadza ciosy na tułów. Za chwilę jednak przyjmuje kilka mocniejszych uderzeń! Ponownie szuka sprowadzenia Deiveson Figueiredo, jednak znów ucieka mistrz. Rundę kończy nieudana obrotówka ze strony Brandona Moreno.

Runda 3

Mocny low kick na początek od Figueiredo. Niezły lewy sierpowy od Brandona Moreno. Ruszył z kolanem mistrz, ale zostaje obalony przez Brazylijczyka! Pretendent szuka duszenia zza pleców, ale świetnie ucieka Meksykanin. Kilka przestrzelonych ciosów, aż w końcu dosięga mistrza Figueiredo! Zrobił kilka kroków w tył Moreno, porządnie to odczuł! Chwilę później stara się nadrobić punkty i atakuje pretendenta kilkoma prostymi. Kolejne niskie kopnięcie ze strony Brazylijczyka, a Meksykanin się przewraca. Szuka szczęki oponenta Brandon, śmiechem jedynie odpowiada Deiveson Figueiredo. „The Assasin Baby” przestrzelił z podbródkowym, ponownie dużo szachowania z obu stron. Rzucił się pretendent, unika KO Meksykanin. Trafił jeszcze w ostatnich 10 sekundach Figueiredo, po czym zapiął gilotynę na mistrzu! Brandona Moreno uratowała syrena!

Runda 4

Brazylijczyk kontynuuje game plan opierający się na niskich kopnięciach. Brandon Moreno znów szuka obrotowego kopnięcia na łydkę, jednak jest zdecydowanie za daleko. Po chwili jednak dwukrotnie trafia w goleń rywala. Podchodzi blisko Figueiredo, Moreno szuka lewego sierpa. Zdecydowanie świeższy zdaje się być pretendent. Meksykanin musi nadrobić straty na kartach sędziowskich i atakuje z potrójnymi kombinacjami na głowę Figueiredo. Oponent podchodzi, szuka momentu do sprowadzenia i ostatecznie zamyka mistrza w klinczu na siatce. Tam po zajęciu pleców wyprowadza niezłe kolana na uda. Meksykanin zrywa klincz i rzuca się po głowę Deivesona. Middle kick od mistrza, a rundę kończy klamra.

Runda 5

Ofensywa z obu stron i udane obalenie ze strony Brandona Moreno. Bez problemu wraca na nogi pretendent. Dużo szachowania, mało konkretnej akcji. Zanurkował w nogi Meksykanin, ale wyłapał łokcia od Figueiredo. Wymiana na pojedyncze ciosy, próba sprowadzenia ze strony Brazylijczyka, który za chwilę nokdałnuje mistrza! znakomity był to prosty! Moreno próbuje odegrać się na oponencie, szuka kończącego ciosu. Więcej uderzeń wyprowadził mistrz, jednak to Brazylijczyk był dokładniejszy. Ponownie dużo szachowania, Moreno podchodzi blisko wdają się w wymiany zawodnicy! Mocne ciosy lecą na obie głowy i za moment dowiemy się jak tę walkę widzieli sędziowie!

Oficjalny wynik: Deiveson Figueiredo wygrywa jednogłośną decyzją sędziów i zostaje NOWYM MISTRZEM kategorii muszej!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.