UFC

(VIDEO) Alex Pereira tym razem bez KO! Jednogłośna wygrana pogromcy Israela Adesanyi

Kartę główną UFC Vegas 50 otworzyło starcie w kategorii średniej. Alex Pereira starł się w brazylijskiej bitwie z Bruno Silvą.

Alex Pereira to wciąż nowicjusz jeśli chodzi o zawodowe MMA. Popularny „Poatan” stoczył zaledwie 5 pojedynków, z których wygrał jednak 4. Co więcej, wszystkie zwycięstwa odniósł przed czasem! Zawodnik znakomicie przywitał się z fanami największej federacji mieszanych sztuk walki – na UFC 268 latającym kolanem tuż na początku drugiej rundy znokautował Andreasa Michailidisa.

Jego dzisiejszym rywalem był Bruno Silva. 32-letni Brazylijczyk zadebiutował w 2010 roku i od tamtej pory stoczył 28 walk. Z 22 zwycięstw aż 19 odniósł przez KO lub TKO – w tym trzykrotnie kończył oponentów w UFC. Najwięcej kłopotów sprawił mu Andrew Sanchez, który padł dopiero w 3 odsłonie. Bruno Silva dzierżył w federacji M-1 pas mistrzowski kategorii średniej i ten wyczyn chciałby też powtórzyć w największej organizacji MMA.

Przebieg walki

Runda 1

Pereira zaczął od wysokich kopnięć, Silva odpowiedział kopnięciem na nogę. Dużo pracy kopnięciami w wykonaniu „Poatana”. Bruno Silva ruszył z szarżą pięściami, dobrze uchylił się faworyzowany oponent. Silva ponownie zaatakował, jednak daleki jest od skończenia. Trafił w końcu z kombinacją lewy-prawy sierp. Dobrze odpowiedział też rywal! Niskie kopnięcie w wykonaniu Pereiry i atak rękoma. Klincz i Bruno Silva wyprowadza kolana na tułów oponenta. Ponownie dużo kopnięć w wykonaniu „Poatana”. Schylił się z prostym na brzuch Alex, ale był bliski nadziania się na kopnięcie na głowę. Atak Silvy prostym i kopnięciem na tułów, a za chwilę „Blindado” obalił przeciwnika! Na niewiele się to zdało, mocno trzyma szyję rywala Pereira. Przy powrocie na nogi dostał też mocne kolano na głowę. W stójce jednak atakuje Pereira. Mocne sierpy z jego strony!

Sprawdź!  KSW czy UFC? Soldić zdradził, jaką organizację wybrał! "Dlatego wybrałem..."

Runda 2

Ponownie od kopnięć rozpoczął Alex Pereira. Stara się odpowiedzieć Silva, jednak jego ataki nie są zbyt celne. Mocny atak prostymi w wykonaniu „Poatana”, ale kontruje go rywal. Pereira straszy wysokim kopnięciem, otrzymuje lewy prosty i kopnięcie na nogę. Mocny hak na żebro w wykonaniu Silvy, który po dwóch prostych oponenta obala go! Z łatwością jednak wrócił na nogi „Poatan”. Dużo krótkich ciosów z jego strony, ale mocno trzyma go w klinczu Bruno. Obrotowy łokieć ze strony Silvy, który po rozerwaniu atakuje serią! Ale za moment ponownie klincz na siatce.Pereira atakuje podbródkowym na gardę, wyłapuje prawy prosty. Bruno Silva otrzymuje pojedyncze ciosy, ale odpowiada też niezłym swoim. Dobrze obija nogę kickboxera, nieźle trafia w głowę.

Runda 3

Alex Pereira dobrze atakuje prawym sierpem, kontruje go Bruno Silva, który znów szuka obalenia. Tym razem się nie udało i „Poatan” znów jest na nogach. Wymiana kolan w klinczu na siatce. Pereira odwraca sytuację i to on jest na zewnątrz. Mocne krótki haki na głowę rywala. Bruno Silva mocno trzyma przeciwnika i szuka obalenia. Mocne kolano i podbródkowy w wykonaniu „Blindado”. Pereira trafia jednak mocniej i częściej! Kontruje lewym i kontynuuje prawym sierpem! Ponownie klincz, Alex Pereira wyprowadza krótki łokieć. Dokłada więcej ciosów, mocno obity już jest Bruno Silva! Próbuje obalić, a za moment atakuje rękoma. Pereira ma jednak sytuację pod kontrolą. Inkasuje kilka ciosów w klinczu na siatce, broni się przed obaleniami, ale pod koniec walki musi się bronić! Dobrze zaatakował jeszcze „Poatan”, wyprowadza mocne kombinacje, ale walka kończy się decyzją!

Wynik: Alex Pereira wygrywa jednogłośną decyzją!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.