Boks

Usyk o rewanżu z Joshuą w trakcie wojny! „W ten sposób bardziej pomogę ojczyźnie, niż biegając z bronią po Kijowie”

Ołeksander Usyk potwierdził ostatnie doniesienia. Pięściarz zdecydował się na opuszczenie Ukrainy i głośny rewanż z Anthonym Joshuą.

Usyk to aktualny mistrz świata WBO, IBF, WBA oraz IBO w kategorii ciężkiej. Tytuły wywalczył w ostatnim starciu, kiedy to we wrześniu po 12 rundach i jednogłośnej decyzji wygrał starcie z Brytyjczykiem Anthonym Joshuą.

Rewanż planowano zrobić w okolicach maja, jednak kiedy wybuchła wojna Usyk przerwał negocjacje i powrócił z Wielkiej Brytanii do swojej ojczyzny. Oświadczył również, że obrona Ukrainy jest dla niego ważniejsza, niż mistrzowskie pasy.

Nie wiem, kiedy wrócę na ring. Mój kraj i honor są dla mnie ważniejsze niż pasy mistrzowskie – podkreślił w wywiadzie dla CNN. Z czasem zmienił jednak zdanie i uznał, że opuści Ukrainę, gdyż bardziej pomoże swojej ojczyźnie, walcząc z Joshuą w ringu, niż walcząc z Rosjanami na froncie.

Ołeksandr Usyk zawalczy z Anthonym Joshuą

Wiadomość o tym jako pierwszy przekazał dziennikarz Mark Coppinger, który napisał:

– Ołeksandr Usyk otrzymał pozwolenie od ukraińskiego ministra sportu na opuszczenie kraju w trakcie wojny, żeby zacząć obóz przygotowawczy na letni rewanż Anthonym Joshuą o mistrzowskie pasy w wadze ciężkiej.

W odpowiedzi menadżer Usyka w ostrych słowach wypowiedział się o dziennikarzu i stwierdził, że ten publikuje nieprawdziwe informacje na temat jego pięściarza.

Sprawdź!  Promotr Tysona Fury'ego o walce Anthony Joshua vs. Oleksander Usyk 2: "Zna już jego numer."

W ostatnich dniach sam mistrz świata potwierdził, że dojdzie do głośnego rewanżu z Anthonym Joshuą. Na swoich social mediach zamieścił nagranie, na którym powiedział:

– Zdecydowałem się rozpocząć przygotowania do rewanżu z Joshuą. W ten sposób bardziej i lepiej pomogę mojej ojczyźnie, niż gdybym biegał po Kijowie z karabinem maszynowym. Wielu przyjaciół, krewnych dzwoniło do mnie i popierało tę decyzję.

Źródło: Instagram

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.