UFC

UFC 300: Weili Zhang obroniła pas! Świetne widowisko w co-main evencie [WIDEO]

W co-main evencie UFC 300 zobaczyliśmy żeńską batalię o pas kategorii słomkowej. Kto wygrał starcie Zhang vs. Yan?

Chińsko-chińska potyczka o koronę dywizji słomkowej poprzedziła walkę wieczoru jubileuszowej gali. Weili Zhang już po raz 11 stawi się w oktagonie, w którym zwyciężała już 8 razy. Dwukrotnie zdobywała pas mistrzowski, który w ubiegłym roku zdołała obronić przeciwko Amandzie Lemos.

Tym razem jej rywalką była Yan Xianonan. Rówieśniczka mistrzyni w UFC występuje od 2017 roku i tak, jak „Magnum”, zaliczyła 8 zwycięstw. Przed UFC 300 nikt jednak nie dawał jej większych szans na zdetronizowanie Zhang Weili.

UFC 300: Weili Zhang vs Xiaonan Yan

RUNDA 1

Yan wykorzystuje przewagę warunków fizycznych, ale mistrzyni świetnie kopie ją w nogę, a następnie w tułów. Pretendentka spróbowała skrócić dystans, „Magnum” była na to gotowa i zagroziła jej serią sierpów. Xiaonan zaliczyła znakomite wejście i obalenie, ale championka wróciła na nogi. Dała się złapać na lewy sierp. Zhang poszukała backfista, trafiła łokciem i sama zaliczyła obalenie. Weili wskoczyła za plecy i ruszyła po mataleo! Yan odpłynęła, ale walka będzie toczyć się dalej.

RUNDA 2

Sprawdź!  Dlaczego nie doszło do starcia Ankalaev vs. Teixeira? "Nie wziął tej walki, bo..."

Zhang powoli przechodzi do ataku, zaś oponentka stara się pokazać, że nic się jej nie stało. Weili jednak szybko wskoczyła na nią pracując grapplersko. Zhang rozciągnęła pretendentkę i zasypała ciosami, po których przeszła do duszenia trójkątem rękoma… ale Yan uciekła i odwróciła sytuację! Tym samym ocaliła się w tej rundzie.

RUNDA 3

Yan zaczęła rundę od side kicka, którym odepchnęła mistrzynię. Zhang rozpaczliwie atakuje Xiaonan, która zaliczyła nokdaun! Weili broni się kopnięciami z pleców, ale pretendentka nie zamierza pozwolić jej wstać. Sędzia podniósł walkę, a panie zaczęły wymieniać się kopnięciami. Obie zawodniczki trafiły się uderzeniem, po którym poleciały na deski.

RUNDA 4

Zhang zaatakowała low kickami i dokłada pojedyncze ciosy pięściami. Nadziała się przy tym na prosty w kontrze, po którym poleciała na deski. Weili postanowiła poszukać szczęścia w grapplingu. Wskoczyła na plecy i zaczęła rozbijanie głowy Yan Xiaonan. Zhang ciasno trzymała się rywalki, na chwilę też ją rozciągając. „Magnum” do końca rundy zasypywała oponentkę ciosami.

Sprawdź!  Wielkie rewanże potwierdzone! Volkanovski vs. Holloway 3 i Sterling vs. Yan 2 na UFC 272!

RUNDA 5

Panie szybko poszły na wymianę, Zhang zaliczyła niezły high kick i przeszło do zapasów. Kapitalnie skręciła się Yan Xiaonan i uciekła z desek. Weili zdołał znów przenieść pojedynek do parteru, który dziś był tylko i wyłącznie jej królestwem. Yan wiła się i skręcała, by się wyswobodzić, ale „Magnum” zbyt mocno ją trzymała. Mistrzyni szukała duszenia zza pleców lub dźwigni na łokieć, ale walkę skończyła ciosami.

Wynik walki: Weili Zhang wygrała przez jednogłośną decyzję sędziów!

Artykuł w trakcie aktualizacji.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.