UFC

UFC 299: Della Maddalena nokautuje! Australijczyk wygrał przegrywaną walkę! [WIDEO]

Kolejną walką na karcie głównej UFC 299 był pojedynek czołowych zawodników wagi półśredniej. Gilbert Burns spotkał się z Jackiem Dellą Maddaleną.

Popularny „Durinho” po blisko roku powraca do Miami, gdzie w kwietniu po jednogłośnej decyzji odesłał na emeryturę Jorge Masvidala. Później Burns musiał uznać wyższość Belala Muhammada, czym odsunął się od kolejnej walki o pas. Brazylijczyk przed UFC 299 zajmował 4. miejsce w rankingu wagi półśredniej.

Jego rywalem był z kolei Jack Della Maddalena. Australijczyk zaliczył już 6 występów w oktagonie UFC i za każdym razem wygrywał. Dwa ostatnie starcia kończyły się niejednogłośnymi werdyktami. Wcześniej zaś „JDM” trzech oponentów nokautował, a Randy’ego Browna poddał w 1. rundzie.

UFC 299: Burns vs Della Maddalena

RUNDA 1

Della Maddalena trzymać oponenta na dystans, ale Burns trafił kopnięciami na tułów i nogę. „Durinho” zaliczył świetne przejście i obalenie, ale przeciwnik wrócił na nogi. JDM odwrócił sytuację, przewrócił rywala i posłał niebezpieczne kolano! Della Maddalena spróbował niezłej kombinacji bokserskiej, ale zaraz musiał uciekać przed kontrą Burnsa. Australijczyk dobrze mieszał poziomy ciosów, ale został jeszcze obalony na ostatnie sekundy.

Sprawdź!  UFC: Kontrowersyjny werdykt!? Smith pokonuje Spanna po decyzji sędziów!

RUNDA 2

Della Maddalena przejął inicjatywę i pojedynczymi kombinacjami atakował Burnsa. Gilbert z łatwością przejął nogę JDM, ale grappling okazał się być mało skuteczny. Della Maddalena ruszył z prawym, ale nadział się na mocny łokieć! Dobra obrona Jacka przed atakiem „Durinho”, po której sam zaszarżował. Czyste lewe „siadły” na szczęce Burnsa, który odpowiedział potężnym prawym overhandem i jeszcze zaliczył obalenie.

RUNDA 3

Della Maddalena zastopował prawym Gilberta Burnsa, posłał też niezłego lewego. Australijczyk przyjął high kick, po którym posłał dobrą serię ciosów na korpus i głowę! „Durnho” uratował się grapplingiem. Burns całkowicie skontrolował JDM’a, który popełnił błąd, po którym Brazylijczyk wylądował mu za plecami. Della Maddalena skręcił się i uciekł! Załadował potężne kolano na głowę Burnsa i zasypał go łokciami!

Wynik walki: Jack Della Maddalena wygrał przez KO w 3. rundzie!

Artykuł w trakcie aktualizacji.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.