UFC

UFC 289. Totalna dominacja Dana Ige! Jednostronna walka w Kanadzie!

Kolejnym pojedynkiem w karcie walk UFC 289 było starcie w kategorii piórkowej. Dan Ige zmierzył się z Natem Landwehrem.

-> OGLĄDAJ UFC 289 NA ŻYWO

Popularny „50K” wraca do oktagonu UFC po znakomitej wygranej nad Damonem Jacksonem. Lewy sierp znokautował rywala w 2. rundzie, co przerwało niechlubną passę 3. porażek z rzędu. Radzili sobie z nim „Korean Zombie”, czy pretendent do tymczasowego tytułu mistrzowskiego, Josh Emmett. W czerwcu ubiegłego roku pokonał go zaś Movsar Evolev.

W kompletnie innym położeniu znajdował się z kolei Nate Landwehr. 35-latek zdawał się być przed dwoma laty jedną nogą poza UFC, po 3. walkach mając dwie przegrane w 1. rundzie. „The Train” pokazał się jednak ze znakomitej strony, poddając Anakondą Ludovita Kleina. Kolejne starcie zwyciężył przez większościową decyzję, a Austin Lingo odklepał w 2. rundzie.

UFC 289. Ige vs Landwehr – RELACJA

Runda 1

Ige zajął środek klatki i zaczął straszyć lewym prostym. Landwehr bardzo mobilny, wystrzega się pierwszej szarży rywala, a zaraz inkasuje serię na gardę. Zaczyna mieszać już ciosy „50K”, który trafia lewym sierpem na brzuch. „The Train” próbuje odpowiedzieć, ale brakuje mu celności. Nate zaczął trzymać większy dystans, próbował okopywać nogę wykroczną Dana. Zaczął sięgać ciosami Landwehr, choć dobrze zasłania się Ige. Przestrzelił zaraz „50K” i musiał uciekać przed kombinacją sierpów i kolana na głowę. Doskoczył jeszcze Ige w ostatnich sekundach 1. rundy i zatańczył Landwehr!

Runda 2

Landwehr zaczął agresywnie, ale to za mało na świetny timing Dana Ige. Ten właśnie kopie Nate’a po łydce, z łatwością broni się przed próbą sprowadzenia. Skrócił dystans „50K”, oberwał zaraz mocnymi ciosami i kolejnym kolanem w głowie. Ige posyła mocne cepy, trafia Landwehra w brzuch. „The Train” wytrzymuje kolejne lewe cepy, które coraz częściej sięgają jego szczęki. Próbował Nate wywrzeć presję, zaatakować, ale widoczna była spora różnica klas. Próbował atakować jeszcze Landwehr, ale oberwał potężnym ciosem, który powalił go na deski! Ratował się jak mógł i zdołał przetrwać do syreny!

Runda 3

Landwehr zaczyna się otwierać, nie ma już nic do stracenia w tej walce. Ige natomiast bazuje już na unikach i celnie trafia prostymi i sierpami omijającymi gardę. Twarde lewe jaby „50K” robią robotę, z łatwością sięgały głowy Nate’a. Ten wyprowadził łokcie w klinczu, szukał też obrotówki, ale już kompletnie bez sił „The Train”.

Sprawdź!  Gala UFC 267. Błachowicz - Teixeira. Gdzie oglądać? Transmisja w STS TV za darmo! Stream online

Wynik walki: Dan Ige wygrywa jednogłośną decyzją sędziów!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.