UFC

UFC 284: Wojna w klatce zakończona remisem! [WIDEO]

Kartę główną australijskiej gali UFC 284 otworzył pojedynek w wadze półciężkiej. Jimmy Crute wspierany okrzykami kibiców zmierzył się z Alonzo Menifieldem.

-> Oglądaj UFC 284 na żywo!

Popularny „The Brute” dawno nie był widziany w oktagonie. Australijczyk w ostatnich 2. występach zaliczał porażki przed czasem – najpierw po potężnym leg kicku Jimmy’emu poszło kolano i lekarz nie wypuścił go do drugiej odsłony. Kilka miesięcy później spotkał się z obecnym mistrzem kategorii półciężkiej, Jamahalem Hillem. „Sweet Dreams” już w 1. rundzie znokautował Crute’a, który cały 2022 rok spędził na poboczu.

„The Brute” wrócił na UFC 284, a jego oponentem będzie Alonzo Menifield. 35-letni Amerykanin znajduje się w lepszej sytuacji od swojego przeciwnika – ostatnie 2 pojedynki to wygrane przez TKO i KO w pierwszych odsłonach. Popularny „Atomic” tylko 1. z 13. wygranych odniósł werdyktem sędziowskim – w sierpniu 2021 roku jednogłośną decyzją pokonał Eda Hermana.

https://online.efortuna.pl

UFC 283: Crute vs. Menifield – RELACJA

RUNDA 1

Zawodnicy szybko zaczęli się atakować. Menifield ruszył z kopnięciem, a Australijczyk przez chwilę boksował, po czym z łatwością obalił Amerykanina. „Atomic” bronił się, wrócił na nogi, ale zaraz ponownie wylądował na macie. Crute szukał trójkąta rękoma, ale wyślizgnął mu się oponent i szybko wrócił na nogi. Jimmy uporczywie trzymał przeciwnika w pasie i ponownie sprowadził pojedynek do parteru i szukał gilotyny! Wracają do stójki i mocne wymiany z obu stron, Australijczyk przewrócił się po próbie kopnięcia, Menifield idzie w parter. Krótkie ciosy Alonzo zza pleców, ale wrócił na nogi Crute. Mocna bomba ze strony „Atomica”, rywal znokdaunowany, ale utrzymuje się w grze!

RUNDA 2

Obrywa szybko Jimmy Crute i ląduje na deskach! Ratuje się pójściem po nogi, Menifield zajmuje pozycję boczną tylną, ucieka Australijczyk pod siatkę i broni się przed duszeniem zza pleców. Wracają na nogi, a Amerykanin atakuje mocnymi łokciami w klinczu na siatce. „The Brute” próbuje atakować w stójce, ale oponent łatwo trafia go w kontrze. Mocne kolano Australijczyka, ale trafia go zaraz Menifield, który ma więcej sił i jest celniejszy. Amerykanin zapina klincz na siatce, odwraca sytuację Jimmy Crute i obala „Atomica”. Szuka naciskówki i lewą i prawą ręką Australijczyk, cały czas wyprowadzając ciosy. Wchodzi ręka, Alonzo Menifield pokazuje kciuk i tym razem to on przetrwał ostatnie sekundy!

Sprawdź!  Oleksiejczuk o patriotyzmie i pseudonimie "Husarz": "Ta historia, ta duma z tego, skąd jestem. Gdy wychodzę z biało-czerwoną flagą, to..."

RUNDA 3

Crute rusza z prostymi, ale Amerykanin celnie kontruje. Australijczyk cały czas napiera, szuka sprowadzenia ale Menifield łapie się siatki i traci punkt. Sułują się na siatce, „Atomic” skutecznie się broni. Wyhacza nogę Jimmy i ponownie sprowadza walkę do parteru! Poprawia pozycję „The Brute”, sporo sił zostawił już w oktagonie, ale kontroluje Amerykanina i szuka Kimury. Zachodzi za plecy Menifielda, obija go z obu stron, ale daje się podnieść przeciwnikowi.

Oficjalny wynik: Alonzo Menifield wygrywa niejednogłośną decyzją sędziów!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.