Boks

Tyson Fury zmierzy się z Francisem Ngannou! Znamy zasady i datę walki!

Jak podały zagraniczne portale wszystkie kontrakty zostały podpisane. W Arabii Saudyjskiej dnia 28 października dojdzie do starcia Tyson Fury vs Francis Ngannou! Ujawniono także zasady, na jakich odbędzie się ten pojedynek.

O tym starciu mówiło się już od dawna. „The Predator” wielokrotnie, jeszcze będąc fighterem UFC, podkreślał, że musi spróbować swoich sił w kwadratowym pierścieniu. Niestety, będąc związanym z największą federacją MMA na świecie, mógł o bokserskim pojedynku jedynie pomarzyć.

Wszystko zmieniło się kilka miesięcy po rozstaniu z Daną Whitem i spółką. Francis Ngannou podpisał umowę z PFL i zapewnił sobie w niej wiele specjalnych zapisków. Jednym z nich była właśnie walka w boksie, a sam Kameruńczyk zapowiedział, że odbędzie się ona jeszcze w tym roku. Swoje „usługi” jako rywala proponował chociażby Deontay Wilder, który był gotów zmierzyć się później z „Predatorem” w klatce na zasadach MMA.

Sam Ngannou zaczepiał jednego pięściarza – mistrza wagi ciężkiej Tysona Fury’ego. Dzisiejszego popołudnia polskiego czasu dziennikarz Mike Coppinger z ESPN poinformował, że kontrakty zostały podpisane. Data: 28 października, lokalizacja: Rijad w Arabii Saudyjskiej.

Sprawdź!  Trener Okniński skomentował stan Gołoty. Nagranie z pięściarzem zszokowało kibiców [WIDEO]

Na ten moment pewne jest jedno – walka odbędzie się na zasadach bokserskich. Nie wiadomo jednak, na ile rund zakontraktowano pojedynek. Mauricio Sulaiman, prezydent organizacji WBC, której mistrzowski pas dzierży „The Gypsy King”, nie odpowiedział na pytanie, czy tytuł znajdzie się na szali.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.