BoksUFC

Tyson Fury otwarty na walkę z mistrzem UFC! „Może mieć małe rękawice albo jeśli chce gołe pięści”

Jeden z aktualnie najlepszych pięściarzy w wadze ciężkiej przyznał, że w przyszłości może stoczyć pojedynek z mistrzem UFC. Najpierw musi jednak rozprawić się z innymi rywalami.

Mistrz wagi ciężkiej największej organizacji MMA na świecie Francis Ngannou po zdobyciu tytułu w rozmowie z Mikiem Tysonem przyznał, że chciałby zmierzyć się z Królem Cyganów. Kameruńczyk od zawsze chciał wejść na ring bokserski, jednak ostatecznie trafił do klatki MMA.

Fighter już wcześniej mówił o starciu z Furym, jednak wtedy pięściarz wyjasnił – Bokserscy mistrzowie świata nie stanowią dla mnie wyzwania, więc wątpię, aby zawodnik MMA mógł rzucić mi wyzwanie w bokserskiej walce. Podobnie jak ja prawdopodobnie nie mógłbym rzucać mu wyzwania w MMA. To kompletnie różne sporty. Pomimo iż w obu jest stójka, są zupełnie odmienne. Boks to nie MMA i MMA to z całą pewnością nie boks. Dwie zupełnie inne gry.

TYSON FURY OTWARTY NA POJEDYNEK Z FRANCISEM NGANNOU

Jednak kiedy Ngannou zdobył mistrzostwo i rzucił wyzwanie Brytyjczykowi, w social mediach doszło do wymiany zdań i Fury oświadczył, że najpierw zajmie się Joshuą, a następnie mistrzem UFC.

Sprawdź!  (VIDEO) Tak wyglądał pierwszy nokdaun na Tysonie Furym. Brytyjczyk w kolejnej rundzie zmasakrował swojego rywala!

Żeby jednak Fury zawalczył z Anthonym Joshuą, musi pokonać Deontay’a Wildera. Król Cyganów w rozmowie z Talk Sport zadeklarował, że po tym, jak pokona oby dwóch pięściarzy, stanie do walki z Ngannou.

– Pojedynek w stójce w małych rękawicach, zawalczę z nim, nie ma problemu. W klatce albo w ringu, nie ma znaczenia – przyznał Fury, który oświadczył, że jeśli jego rywal chce, to może walczyć nawet z gołymi pięściami – Może mieć 4-uncjowe rękawice, albo jeśli chce gołe pięści. Naprawdę dla mnie to nie ma znaczenia. Jestem mistrzem świata w wadze ciężkiej, jeden cios i po wszystkim.

– Ma mocne uderzenia, jest duży, silny, umięśniony i bardzo celny. Z całą pewnością to będzie ciekawe zestawienie. Ja nigdy nie miałem założonych 4-uncjowych rękawic, on nigdy wcześniej nie walczył z takim pięściarzem światowej klasy.

– To będzie emocjonujący pojedynek. On jest starą, dużą bestią, ale ja wychowałem się, walcząc od dziecka z dużymi bestiami – zakończył.

Źródło: TalkSport

Sprawdź!  Giga Chikadze: "Max Holloway musi pokonać mnie, by dostać kolejną walkę o pas!"

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.