UFC

Dana White zapowiada wyczekiwany rewanż Aljamain Sterling vs Petr Yan! Wiemy, kiedy dojdzie do pojedynku

Szef UFC zapowiedział prawdopodobnie jeden z najbardziej wyczekiwanych rewanżów w ostatnim czasie. Petr Yan będzie miał okazję odzyskać mistrzowski pas.

Na marcowej gali UFC 259 w pojedynku o tytuł wagi koguciej Aljamain Sterling stanął do walki z niepokonanym od 10 walk Rosjaninem. Dla Yana była to pierwsza obrona pasa. Mistrzostwo zdobył W 2020 roku po nokaucie na Jose Aldo.

Sterling dobrze rozpoczął swój pojedynek, jednak szybko stracił siły i rozpoczęła się dominacja Petra Yana. Rywal przestawał stanowić dla Rosjanina wyzwanie. „No Mercy” obalał przeciwnika na wszystkie możliwe sposoby i mocnymi ciosami posyłał go na deski. Nikt nie miał wątpliwości, że starcie zakończy się przed czasem. Kibice liczyli jednak na inne rozstrzygnięcie.

W czwartej odsłonie Petr Yan trafił rywala nielegalnym kolanem w głowę. Sterling upadł na matę i przed długi czas nie mógł się podnieść. Kibice uznali, że reakcja fightera była mocno przesadzona, a zawodnik w dużym stopniu symulował, gdyż miał świadomość, że może być to jego jedyna szansa na zdobycie pasa.

Ostatecznie po raz pierwszy w historii UFC zawodnik został mistrzem dywizji z powodu dyskwalifikacji jego rywala. Sterling początkowo nie chciał przyjąć zwycięstwa, zostawiając pas w oktagonie, jednak już kolejnego dnia świętował wygraną.

Sprawdź!  Ben Rothwell o swoim stanie zdrowia i karierze w UFC! "Jak przegrywasz, to idziesz w odstawkę, a za ciebie wchodzi kolejny z kolejki."

DANA WHITE ZAPOWIADA REWANŻ STERLING VS YAN

Od tego momentu ogromna ilość fanów MMA zaczęła mocno krytykować Sterlinga za to, w jaki sposób zdobył pas. Kibice liczyli na szybki rewanż, jednak Aljamain zamierzał cieszyć się swoim pasem i przedłużał powrót do oktagonu, jednocześnie w social mediach atakując rywala.

W końcu Dana White w ostatnim wywiadzie z Farah Hannoun przyznał, że wyczekiwany rewanż jest planowany na październik, prawdopodobnie do walki dojdzie na gali UFC 267, na której w main evencie Jan Błachowicz zmierzy się z Gloverem Teixeirą.

Źródło: YouTube

Sprawdź!  UFC 260: Miocic vs Ngannou 2 - Gdzie oglądać?

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *