UFC

Tybura awansuje w rankingu UFC! Duży skok Polaka po wygranej

Marcin Tybura po raz kolejny awansował w rankingu królewskiej kategorii wagowej UFC. Polak w ubiegłym tygodniu odniósł kolejne zwycięstwo, które znacznie poprawiło jego sytuację w drabince.

Popularny „Tybur” wrócił do oktagonu po błyskawicznej porażce z rąk obecnego tymczasowego mistrza wagi ciężkiej, Toma Aspinalla. Polak po walce wieczoru gali, która miała miejsce w Londynie wystąpił w kolejnym main evencie. Ponownie jego przeciwnikiem był wyżej notowany przeciwnik.

Tai Tuivasa, choć przed walką z Tyburą wychodził na fali trzech przegranych, był stawiany w roli faworyta. Australijczyk w swoim stylu posyłał mocne ciosy na głowę Polaka, ale ten wybronił się zapasami. W parterze Marcin okazał się dużo lepszy i udusił rywala w 1. rundzie.

UFC: Marcin Tybura awansował w rankingu

Kilka dni po gali UFC Vegas 88 opublikowano nowe rankingi. Marcin Tybura awansował o dwa oczka w górę. Wspólnie z Sergheiem Spivakiem, którego przed kilkoma laty pokonał przez decyzję, „Tybur” okupuje 8. lokatę.

Tuż po pojedynku Polaka do walki wyzwał Jairzinho Rozenstruik. Surinamczyk już dwukrotnie był zestawiany z Tyburą, jednak ze względów zdrowotnych do tego starcia nigdy nie doszło. Marcin wyraził chęć na taki pojedynek na konferencji.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.