KSW

Trener Okniński ma sposób na odbudowę Damiana Janikowskiego: „Jest trochę porozbijany i stracił pewność siebie”

Trener Okniński zdradził, że ma sposób na odbudowę Damiana Janikowskiego, który zbyt szybko został rzucony na głęboką wodą.

Janikowski w MMA zadebiutował w 2017 roku i jego aktualny bilans to 6 zwycięstw i 4 porażki. Zawodnik po trzech pierwszych wygranych został zestawiony z Michałem Materlą. Fighter ze Szczecina wygrał starcie już w pierwszej rundzie.

W kolejnych 6 pojedynkach zanotował 3 wygrane i 3 porażki. Został ciężko znokautowany przez Ilicia, mocno rozbity przez Kołeckiego i ostatnie starcie z Pawłem Pawlakiem na KSW 63 przegrał przez jednogłośną decyzję po trzyrundowym pojedynku.

Głos w sprawie zawodnika trenującego w WCA zabrał Mirosław Okniński. Trener zaproponował eksperyment, który miałby polegać na tym, że do jednej walki przygotuje Damiana Janikowskiego i zrobi to lepiej, niż jego aktualny sztab trenerski.

W rozmowie z 6PAK Okniński zdradził również, że ma sposób na to, jak odbudować zawodnika – Damian zaprezentował się tak, że chciał pokazać, że może przewalczyć trzy rundy i przewalczył trzy rundy. Ale pokazał też, że przygotował się tak, żeby nie przegrać, a jak chcesz nie przegrać, to przegrywasz.

Za szybko rzucony został na głębokie wody, stracił pewność siebie i został kilka razy rozbity. Więc tak: jest trochę porozbijany, stracił pewność siebie, chce rozgrywać teraz na punkty trzy rundy, ale też nie ma atutów. Miał dynamiczny, charakterystyczny styl. I to trzeba było rozwijać. A teraz chce walczyć trzy rundy, rozgrywać, ale w tych trzech rundach w sumie nie może zyskać przewagi punktowej, bo też nie ma do tego warunków. Ciężki temat.

– Powiem tak, ja tam miałbym receptę, co zrobić, ale nie będę jej zdradzał do końca, bo ułatwiłbym zadanie sztabowi WCA. Niech oni trochę pomyślą, może coś wymyślą. Ja już dawno wiem, co bym zrobił i wiem, jak bym przygotował, ale wiadomo, ja jestem trenerem 20 lat, a oni dopiero się uczą i są mało doświadczeni. Nie mają takiego pojęcia.

– Ich zawodnicy typu Janek Błachowicz, Marian Ziółkowski czy Daniel Omielańczuk to są gotowi zawodnicy, którzy przeszli do tego teamu.

Źródło: YouTube

Sprawdź!  Mirosław Okniński ostro o Łukaszu Jurkowskim: "Słabe i niskie zagranie szwagra. Pan Jurkowski pokazuje, jak..."

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.