UFC

Teixeira zamierza znokautować Błachowicza! „Będzie obawiał się parteru. Poczuje wielką brazylijską siłę”

Już ostatnie dni dzielą nas od jednej z najlepszych gal MMA w 2021 roku. Podczas sobotniego UFC 267 zawalczy aż trzech Polaków, w tym mistrz Jan Błachowicz.

TRZECH POLAKÓW NA KARCIE WALK UFC 267

Pierwszym starciem na karcie wstępnej znalazło się zestawienie trenującego w Akademii Sportów Walki Wilanów Michała Oleksiejczuka. Fighter zmierzy się z niepokonanym Shamilem Gamzatovem. Natomiast na karcie głównej widnieje nazwisko najlepszego polskiego ciężkiego, czyli Marcina Tybury. Zawodnik stanie do walki z Alexandrem Volkovem, który zajmuje 5. miejsce w rankingu dywizji.

W main evencie Jan Błachowicz po raz drugi w karierze przystąpi do obrony mistrzowskiego tytułu. W ostatnim pojedynku pokonał wielką gwiazdę Israela Adesanyę, a teraz przyszedł czas na starcie z weteranem Gloverem Teixeirą.

GLOVER TEIXEIRA ZAPOWIADA NOKAUT NA JANIE BŁACHOWICZU

41-letni Brazylijczyk staje przed ostatnią szansą w karierze na zdobycie tytułu. Fighter zamierza wykorzystać swoją najmocniejszą broń, jaką jest BJJ, aby zyskać przewagę w stójce. Teixeira wierzy, że obawa Błachowicza przed obaleniami, odbierze mu pewność siebie w starciu.

Błachowicz to bardzo trudny przeciwnik, ale widzę to tak, że zwyciężę przed czasem, przez poddanie bądź nokaut. Moja ręka pójdzie do góry na znak tego, że mamy nowego mistrza świata – mówił Teixeira w rozmowie z Przeglądem Sportowym.

Sprawdź!  Justin Gathje: "nie uważam, że Charles Oliveira to numer 1 albo 2 na liście najlepszych lekkich."

Jest bardzo dobry w zadawaniu uderzeń rękami i nogami, posiada imponującą siłę. Mam duży szacunek do jego umiejętności, ale on także będzie się obawiał, że sprowadzę go do parteru. Dlatego w stójce moje ręce go dosięgną. I wtedy poczuje wielką brazylijską siłę – dodał.

Błachowicz jednak odpowiednio przygotowywał się do nadchodzącej walki. Zadbał właśnie o to, by nie obawiać się sprowadzeń i umiejętności parterowych rywala. Co ciekawe, przyznał, że być może sam będzie obalał swojego rywala i przenosił pojedynek do parteru.

Aby być w pełni gotowym na weterana UFC, Cieszyński Książę trenował z legendą Brazylijskiego Jiu-Jitsu Braulio Estimą oraz jednym z najlepszych polskich grapplerów Gerardem Łabińskim. Jan Błachowicz jest pewny siebie przed obroną tytułu i podobnie jak Teixeira, wizualizuje sobie nokaut na przeciwniku.

UFC 267: Błachowicz vs. Teixeira do obejrzenia w STS TV!

Plan transmisji

  • Karta wstępna rozpocznie się około 16:30
    – na karcie wstępnej walka Michała Oleksiejczuka z Shamilem Gamzatovem
  • Karta główna rozpocznie się około 20:00
    – na karcie głównej walka Marcina Tybury z Alexandrem Volkovem
    – pojedynek Jana Błachowicza z Teixeirą około 22:45
Sprawdź!  (VIDEO) Nokaut gonił nokaut na UFC Vegas 33! Jared Gooden wygrywa po piekielnie mocnym prostym!

Gala na żywo będzie transmitowana w STS TV.

Jeśli nie masz jeszcze konta, wystarczy się zarejestrować tutaj.

Rejestrując się teraz otrzymasz dodatkowo darmowe 29 zł na start, które możesz wykorzystać na dowolny zakład.

Jan Błachowicz w ostrych słowach odpowiada Corey'owi Andersonowi! "Może za mocno go uderzyłem..."

Źródło: Przegląd Sportowy

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *