UFC

Szybki powrót Alexa Pereiry do oktagonu?! Szalony pomysł mistrza UFC!

Alex Pereira już kilkadziesiąt godzin po walce wieczoru UFC 303 pojawił się na sali treningowej. Jednemu z trenerów zapowiedział, że… chce walczyć na sierpniowej gali w Australii!

Mistrz wagi półciężkiej jeszcze kilak tygodni temu przebywał właśnie w Australii, gdy otrzymał telefon z zapytaniem o chęć występu na UFC 303. Gala wieńcząca International Fight Week miała być uświetniona przez powracającego Conora McGregora, który jednak doznał kontuzji.

Alex Pereira zgodził się na pojedynek z zaledwie dwutygodniowym wyprzedzeniem. Jego rywalem został Jiri Prochazka, którego Brazylijczyk pokonał już w ubiegłym roku. Tym razem z jeszcze większą łatwością poradził sobie z Czechem, którego znokautował w 13. sekundzie 2. rundy.

Alex Pereira chce walczyć w sierpniu!

Zwyciężając w Las Vegas „Poatan” ma za sobą dwie walki już w pierwszym półroczu 2024 roku. W przyszłym stoczy co najmniej jedną, co zapowiedział jego trener Plinio Cruz w wywiadzie dla The MMA Hour. Pereira jeszcze przed UFC 303 wyrażał szczerą chęć na walkę w Australii podczas UFC 305.

Sprawdź!  UFC 274 typowanie. Kto jest faworytem na UFC 274? Transmisja na żywo, karta walk UFC 274. Typy i kursy na UFC 274.

Mimo napiętego kalendarza Alex nie zamierza z tego pomysłu rezygnować.

Alex Pereira na 100% zawalczy w drugim półroczu 2024 roku. W najbliższych miesiącach wrócą z czymś… gość jest szalony. Może dla tego trenował w poniedziałek. Powiedział: „Słuchajcie, to mój drugi obóz sparingowy do walki w Perth. Chcę się znaleźć na tej rozpisce”. Powiedziałem mu, żeby wyhamował, zwolnił trochę…

– Nie zdziwię się, jak zawalczy na UFC 305. Gość jest szalony, stary… Może, naprawdę nie wiem.

Gala UFC 305 odbędzie się 17 sierpnia w Perth. W walce wieczoru wystąpi doskonale znany „Poatanowi” Israel Adesanya. Nigeryjczyk spróbuje odzyskać pas wagi średniej, który posiada były champion KSW, Dricus Du Plessis.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.