KSW

Szpilka zrobił Mamedowi szkolenie przez telefon! Tak zareagował na wiadomość o walce bokserskiej

Mamed Khalidov w ostatnim wywiadzie zdradził, że Artur Szpilka chciał wyszkolić go do pojedynku bokserskiego i przeprowadził trening przez telefon.

Były mistrz KSW zaskoczył wszystkich informacją, że zamierza spróbować swoich sił w starciu bokserskim. Jak się okazuje, jego rywalem miał być Tomasz Adamek, a pojedynek chciała zorganizować federacja KSW. Finalnie jednak nic z tego nie wyszło.

„Góral”, który prowadził również rozmowy z federacjami freakowymi, zdecydował się dołączyć do FAME MMA. Były mistrz świata podpisał już kontrakt na dwa pojedynki, ale jak sam wyjaśnił, nie zamierza bić się w formule MMA, a wyłącznie w boksie.

Mamed w wywiadzie dla Klatka po klatce przyznał, że w takiej sytuacji raczej nie dojdzie do tego pojedynku. Gdyby jednak miała odbyć się taka walka, to ma nad sobą trenera Artura Szpilkę, który w 2014 roku pokonał Adamka i chciał wyszkolić swojego kolegę do debiutu w boksie.

Khalidov zdradził, że „Szpila” zadzwonił do niego, kiedy dowiedział się o planie na walkę w nowej formule i przeprowadził z nim trening przez telefon:

Sprawdź!  Bartosiński obawia się pierwszej porażki? Mistrz KSW szczerze o nieskazitelnym rekordzie w MMA

– Mam jeszcze jednego trenera, jest to Artur Szpilka. Dzwoni: „Mamed, prawa ręka tu”. Trenerze… Co ja z nim mam. On mówi, że boks to jest inna bajka, jak on się odpalił. Ja mówię, że wiem, on: „Nie, ty nie wiesz. Ty nie rozumiesz. Prawa ręka wysoko, lewa ręka dalej”. Normalnie mi szkolenie robił przez telefon.

Z dużym szacunkiem Mamed wypowiedział się także na temat umiejętności Szpilki. Przyznał, że prezentował naprawdę wysoki poziom, jednak zatrzymał go nokaut w walce z Deontay Wilderem – Był kozakiem w boksie, ale po tym nokaucie coś siadło.

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.