KSW

Szpilka o walce Głowacki vs Gleba w KSW: „Petarda! Czemu Gleba miałby tutaj nie występować?”

Artur Szpilka zabrał głos w sprawie pojedynku Patryka „Gleby” Tołkaczewskiego, który zmierzy się z Krzysztofem Głowackim w formule MMA.

W ostatnich miesiącach sporo mówiło się o potencjalnym debiucie w klatce obu zawodników. Dwukrotny mistrz świata wagi junior ciężkiej w marcu przekazał, że kończy bokserską karierę i rozpoczął treningi MMA. Natomiast „Gleba” znany z GROMDY był blisko walki we freak fightach, jednak ostatecznie związał się z największą polską federacją mieszanych sztuk walki.

Szpilka o walce Głowacki vs „Gleba”

Głos w sprawie pojedynku zabrał Artur Szpilka, który rozmawiał z dziennikarzami przed nadchodzącą galą Colosseum 2 na Stadionie Narodowym. Przyznał, że jest to świetne zestawienie i ciekawe wzmocnienie wagi ciężkiej.

Zaznaczył też, że stylistycznie „Gleba” idealnie pasuje pod walkę z Głowackim, więc zapewne to byłego mistrza świata widzi w roli faworyta, mimo że żaden z zawodników nie ma doświadczenia w formule MMA:

– Super, bardzo fajna decyzja. KSW, czyli Konfrontacja Sztuk Walki, czemu „Gleba” miały tutaj nie występować? Walczył w GROMDZIE, spektakularne nokauty, przegrał jedną walkę z „Balboą”, który walczy z Kubiszynem, nikt z nich nie przegrał walki. Walka „Gleby” z moim przyjacielem, więc to w ogóle jest petarda. Nie chcę jeszcze mówić, bo nie mogę. 

– Dwóch stójkowiczów, jeden świetny zawodnik GROMDY, „Główka” mistrz świata. To starcie będzie o tyle interesujące, że Głowacki nienawidzi techników, stylowo mu to nie gra, ale uwielbia bijoków, jakim jest „Gleba”. Z mega bombą, do tego dochodzi parter, kopnięcia, zobaczymy, jak chłopaki w tym wypadną. Wiem, jak to wyglądało na początku. No petarda, petarda!

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.