UFC

Szef UFC zakończenie walki Oleksiejczuka: „Szanuję gości, którzy nie klepią, ale…”

Dana White skomentował przerwanie w walce Michała Oleksiejczuka z Kevinem Hollandem.

Polak wziął walkę na gali UFC 302 niedługo po ostatniej porażce z Michelem Pereirą. Oleksiejczuk szybko naruszył Kevina Hollanda i zdawało się, że jest na dobrej drodze, by stać się pierwszym zawodnikiem, który znokautuje Amerykanina.

Ten jednak po nokdaunie przechwycił rękę Michała i zapiął ciasną balachę. „Husarz” nie miał zamiaru klepać i wił się chcąc uciec, ale w pewnym momencie jego ręka wygięła się nienaturalnie. Sędzia Herb Dean postanowił zakończyć ten pojedynek przez poddanie techniczne, ku niezadowoleniu Polaka.

Dana White: Szanuję tych, którzy nie klepią, ale…

Szef UFC w rozmowie z mediami na konferencji stwierdził, że decyzja arbitra była prawidłowa. Dana White przytoczył też, co sam zwycięzca powiedział mu o Oleksiejczuku po walce:

Moim zdaniem to było dobre przerwanie. Jeśli ręka gościa wygina się w drugą stronę, to prawdopodobnie trzeba przerwać walkę. Kevin Holland podszedł do mnie i powiedział: „nie chciałem mu łamać ręki, ale Chryste panie, jest twardy”. Szanuję gości, którzy nie klepią, ale jak nie klepiesz, a twoja ręka się tak wygina, to sędzia powinien wkroczyć i przerwać walkę, żebyś nie doznał trwałego urazu.

I tak by się z tego nie wydostał, a lepiej by już nie było – dodał White. Kilka godzin po pojedynku głos zabrał też sam Michał Oleksiejczuk.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.