UFC

Błachowicz stanowczo o Chimaevie: „Powinno się wyciągnąć konsekwencje. Każdy wie, jaka jest sytuacja”

„Cieszyński Książę” powrócił do Polski po ostatnim zwycięstwie w organizacji UFC i udzielił wywiadu portalowi fansportu.pl.

W rozmowie z był mistrzem największej organizacji MMA na świecie poruszony został temat Khamzata Chimaeva. O zawodniku ponownie zrobiło się bardzo głośno za sprawą nagrania, jakie udostępnił na social mediach.

„Borz” to przyjaciel Ramzana Kadyrowa, który wspiera Władimira Putina i swoje wysyła wojska na Ukrainę. Kiedy cały sportowy świat zerwał lub zawiesił współpracę z rosyjskimi zawodnikami, klubami i organizacjami, UFC w żaden sposób nie reaguje na trwającą wojnę.

Co więcej, Chimaev przed ostatnią walką pochwalił się rozmową z Kadyrowem, za co został mocno skrytykowany. Teraz do sieci trafiło propagandowe nagranie ze sparingu, na którym zawodnik dał się poddać przywódcy Czeczeni.

Jan Błachowicz o Chimaevie i Kadyrowie

W ostatnim wywiadzie dla fansportu.pl Błachowicz został zapytany o Khamzata Chimaeva i jego prowokacje, czyli publikowanie zdjęć z Kadyrowem, czy nagrań z treningów.

Były mistrz UFC przyznał, że nie powinno się mieszać polityki ze sportem, jednak w takiej sytuacji powinny zostać wyciągnięte konsekwencje.

– Nie lubię mieszać polityki ze sportem, tego się nie powinno robić. Ale jeżeli zawodnik na siłę coś takiego pokazuje, no to też powinno się wyciągnąć jakieś konsekwencje. Każdy wie, jaka jest sytuacja światowa i co się dzieje. Nie powinniśmy takich prowokacji urządzać.

Źródło: fansportu.pl

Sprawdź!  Zaskakująca stawka walki wieczoru UFC 279! "Niemożliwe nie istnieje. Wszystko się może zdarzyć!"

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.