KSW

Szef KSW o rewanżu Soldić vs Mamed: „Wykonałem pierwszy ruch. Napisałem do Chatriego i rozmawiałem z menedżerem Roberto”

Szef KSW zdradził, że podjął kroki w celu doprowadzenia do rewanżu pomiędzy Roberto Soldiciem i Mamedem Khalidovem, którego nie udało się zorganizować w Polsce.

Zawodnicy zmierzyli się ze sobą w grudniu 2021 roku. W main evencie KSW 65 „RoboCop” brutalnie znokautował mistrza kategorii średniej i zdobył drugi tytuł. Zanim doszło do pierwszej walki, fighterzy umówili się na dwa starcia, jednak do rewanżu nigdy nie doszło.

Khalidov potrzebował dłuższej przerwy na powrót do zdrowia, a Soldić nie chciał więcej czekać i postanowił podpisać kontrakt z ONE Championship.

Szef KSW o rewanżu Soldić vs Khalidov

Mamed wyraźnie był niezadowolony z tego, że rywal nie dotrzymał słowa i odszedł, zanim doszło do drugiej walki. Szef KSW Martin Lewandowski jednak nie odpuszcza i chciałby zorganizować ten pojedynek. Wpadł na pomysł, aby zrobić starcie pomiędzy organizacjami.

Zasugerował, że Mamed może walczyć jako zawodnik KSW, natomiast Soldić jako fighter ONE Championship. W tym celu skontaktował się już z szefem azjatyckiego giganta oraz rozmawiał z menedżerem „RoboCopa”, który potwierdził, że jest otwarty na rewanż.

Sprawdź!  Shamil Musaev chce walczyć o mistrzostwo KSW

– Z mojej strony został wykonany pierwszy ruch. Zostałem zainspirowany potrzebą Mameda na ten pojedynek rewanżowy z Soldiciem. Nie mam żadnej możliwości sprawczej, jeżeli chodzi o Roberto, rozmawiałem z jego menadżerem, powiedział, że ok, że oni w żaden sposób nie omijają tej walki. Dostałem od teamu Soldicia, że oni są na tak. Wiadomo, są związani kontraktem z ONE FC.

– Naprawdę to mogłaby być ciekawa historia. Pytanie, jak panowie z Azji będą się na to zapatrywać, ja niestety mam taką historię z ludźmi z ONE FC, ale też i z częścią amerykańską, że oni bardzo zaborczo podchodzą do zawodników. Mają wrażenie, że ich brand jest najświętszy, że już nie ma lepszego. Ciężko się wówczas rozmawia. Próbowałem wymiany z ONE FC, z Bellatorem, z UFC i zawsze stawało to pod dużym znakiem zapytania, była duża dysproporcja w ocenianiu tego, co kto daje, albo ile jest wart na rynku.

– Napisałem do Chatriego bezpośrednio i rozmawiałem z Ivanem Dijakoviciem, który jest menedżerem Soldicia. Dostałem zapewnieni, że nie będą tego omijać i robić uników. Rozmawiałem z Mamedem i widziałem, że to jest taki element, który jego personalnie boli.

Źródło: YouTube

Sprawdź!  KSW Epic: Oglądaj za darmo! Zobacz DWIE walki i studio za free [WIDEO]

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.