Boks

Szaleństwo! Komisja zgodziła się na DUŻĄ zmianę zasad w walce Tyson vs. Paul

Już za kilka miesięcy Jake Paul zmierzy się z jedną z największych legend w historii boksu, Mikiem Tysonem. Bokserski pojedynek miał być starciem pokazowym, ale Komisja Sportowa Stanu Teksas zatwierdziła dużą zmianę zasad.

Walka Tyson vs. Paul od ogłoszenia wzbudza ogromne kontrowersje. Panowie zmierzą się 20 lipca w ringu rozstawionym w AT&T Stadium w Dallas. „The Problem Child” w jednym z wywiadów zdradził, że podczas wydarzenia spodziewają się nawet 96 tysięcy widzów.

W dniu starcia różnica wieku między rywalami będzie wynosiła 31 lat. Dodatkowo Jake Paul znajduje się w znakomitej formie fizycznej i od lat regularnie toczy walki. Mike Tyson z kolei ostatni raz wystąpił przed kilkoma latami w starciu pokazowym przeciwko Royowi Jonesowi Juniorowi. „Żelazny” potwierdził, że jego również jego najbliższy pojedynek odbędzie się na tych zasadach. Tymczasem nastąpił niemały przełom.

Walka Mike Tyson vs. Jake Paul wliczy się do rekordu!

Komisja Sportowa Stanu Teksas miała bowiem zgodzić się, by pojedynek był zawodowym starciem. Informację przekazało ESPN, według którego walka odbędzie się na dystansie 8 rund po 2 minuty, co jest zmianą z 3-minutowych odsłon. Dodatkowo pięściarze zawalczą w 14-uncjowych rękawicach.

Sprawdź!  "Jake Paul - naprawdę dobry, jak na YouTubera, ale wciąż zielony." Sparingpartnerzy o pięściarskim fenomenie

Tym samym Mike Tyson stoczy 59. zawodową walkę w ringu. Będzie to dla niego pierwsze takie starcie od czerwca 2005 roku, kiedy przegrał z Kevinem McBridem.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.