KSWONE Championship

Soldić wyjaśnia dlaczego wybrał ONE FC: „Wiecie, co działo się z gwiazdami UFC, gdy przechodzili do ONE?”

Roberto Soldić w ostatnim wywiadzie wyjaśnił, dlaczego nie przeszedł do federacji UFC, tylko zdecydował się podpisać kontrakt z azjatyckim gigantem.

Przez ostatnie miesiące federacje walczyły o „RoboCopa”, który jest jednym z najlepszych zawodników w Europie. Sam fighter w wywiadach zapewniał, że zdecydował się przejść do UFC, gdyż tam będzie mógł walczyć z najmocniejszymi rywalami jak np. Kamaru Usman.

Soldić o przejściu do ONE FC

Finalnie Soldić wybrał jednak ONE FC. Jest to duża federacja promująca nie tylko walki MMA, ale również w innych formułach, w tym także kickboxingu czy Muay Thai. W wywiadzie dla The MMA Hour były podwójny mistrz wyjaśnił, że azjatycki gigant da mu szansę stać się wyjątkowym mistrzem.

W nowej organizacji Soldić będzie miał możliwość walki o pasy w różnych formułach. Przypomniał również, że zawodnicy UFC, którzy przeszli do ONE FC ponosili porażki i nigdy nie sięgnęli po mistrzowski tytuł:

– [Transkrypcja lowking.pl] To dla mnie lepsza oferta. To największa organizacja na świecie. Wiecie, co działo się z gwiazdami UFC, gdy przechodzili do ONE FC. Przegrywali. Nie byli w stanie sięgnąć po choćby jeden pas ONE FC.

– Chcę spróbować sięgnąć po te pasy, których zdobyć nie byli w stanie zawodnicy UFC. Nie walczyli tam dobrze. Gdy oglądam gale ONE FC, widzę stójkę i grappling na zupełnie innym poziomie. Byłem też na wielu galach UFC, ale ONE FC jest wyjątkowe, ma w sobie coś innego. Prawdziwe sporty walki. Chcę więc spróbować się w tej organizacji i sięgnąć po wszystkie pasy.

– Tylko Chatri (Szef federacji ONE FC) dał mi szansę, aby zostać prawdziwym mistrzem sportów walki. Mistrzem świata w kickboxingu, mistrzem świata w Muay Thai. To coś nowego to coś, co mnie nakręca. Nigdy czegoś takiego nie widziałem.

Źródło: lowking.pl

Sprawdź!  Szef KSW o pojedynku Mamed Khalidov vs Mariusz Pudzianowski: "Mamed to jest gość, którego bardziej kręcą wyzwania niż same zwycięstwa. Wierzę, że on jest bardzo chętny"

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.