KSW

Shamad Erzanukaev otwiera kartę walk KSW 65! Wygrywa debiut w zawodowym MMA

Za nami pierwszy pojedynek otwierający kartę walk KSW 65, na której w main evencie dojdzie do historycznego starcia Roberto Soldicia z Mamedem Khalidovem.

Dla Shamada Erzanukaeva walka na gali KSW 65 była zawodowym debiutem. 20-latek trenujący na co dzień w WCA Fight Team planował taki krok już na początku roku, gdy dopisywał do swojego amatorskiego rekordu kolejne zwycięstwo na gali Armia Fight Night. Mówił wówczas, że jeśli wszystko dobrze się ułoży, pod koniec roku będzie chciał zacząć zawodową karierę. Jego plan zostanie więc zrealizowany.

Shamad Erzanukaev ma na swoim koncie dziesięć zwycięskich bojów w amatorskim i półzawodowym MMA. Bił się nie tylko na galach Armia Fight Night, ale również Carpathian Warriors czy Thunderstrike Fight League.

Jego rywal Bartosz Rewera ma 23 lata, a jego walka na KSW 65 była drugim zawodowym pojedynkiem w karierze. Rewera zadebiutował w zawodowym MMA we wrześniu tego roku. Podczas gali Babilon MMA 24 wygrał przed czasem przez nokaut z Kacprem Michałowskim.

RELACJA

Runda 1:

Sprawdź!  Mańkowski o potencjalnym debiucie w UFC: "Musiałbym dostać dobre siano. Nie dostałbym nawet połowy tego, co teraz..."

Od początku walki presję zaczął wywierać Bartek Rewera i po kilku ciosach zaczął dociskać rywala do klatki. Walka wróciła na środek klatki, skąd presje zaczął wywierać Bartek. Shamad trafił rywala świetnym prawym i następnie Erzanukaev  zdobył obalenie, jednak został szybko przetoczona i walka wróciła pod siatkę, skąd Shamad zdobył kolejne obalenie. W parterze Shamad obija swojego rywala i umieścił tam kilka celnych łokci na głowę swojego przeciwnik. Bartek znów przetoczył rywala i po krótkim kotle parterowym walka wróciła do stójki, gdzie Shamad trafił świetnym latającym kolanem.  Erzanukaev w kontrę trafił Bartka dwoma świetnymi ciosami, lecz do końca rundy Bartek dociskał Shamada do klatki. 

Runda 2:

Rundę zaczęła się od wyczucia dystansu. Rewera szybko zdobył obalenie. W parterze zaczął szukać sposoby przejścia pozycji i następnie poszedł po skrętówkę, ale nic z tego nie wyszło po czym Shamad ląduje na górze i zdobywa pozycję boczną. Rewerze udało się zepchnąć rywala do gardy, jednak jego przeciwnik znów zdobył boczną . Po chwili  Shamad zdobył dosiada i zaczął on szukać sposobu na umieszczenie kilku ciosów na głowie rywala. Do końca rundy Erzanukaev spędził w dosiadzie obijając Bartka krótkimi ciosami.

Sprawdź!  Israel Adesanya w KSW? Był kiedyś taki pomysł

Runda 3:

Tym razem Rewera zaczął od kopnięcia na korpus po czym Shamad spróbował obalenia, ale nic z tego nie wyszło. Bartek zaczął wywierać presję na rywalu. Po krótkiej wymianie ciosów Shamad zdobywa obalenie i jest bliski zdobycia pleców, co po kilku sekundach mu się udaje. Po próbie poddanie Shamad zdobył dosiad, z którego po kilku sekundach został przetoczony. Erzanukaev jednak udało mu się odzyskać pozycję z góry. Z pozycji bocznej obijał rywala krótkimi ciosami. Shamad stracił pozycję pozostały czas do końca tego boju spędził w gardzie rywala. 

Shamad Erzanukaev pokonał Bartosza Rewerę przez jednogłośną decyzję sędziów.

Karta walk gali KSW 65:

Main event:

83,9 kg/185 lb: Mamed Khalidov (35-7-2, 15 KO, 16 SUB) vs Roberto Soldić (19-3, 16 KO, 1 SUB) – walka o pas wagi średniej.

Co-main event:

65,8 kg/145 lb: Daniel Torres (12-4, 6 KO, 1 SUB) vs Salahdine Parnasse (15-1-1, 2 KO, 5 SUB) – walka o pas wagi piórkowej.

Karta główna

65,8 kg/145 lb: Damian Stasiak (18-5, 8 KO, 3 SUB) vs Lom-Ali Eskijew (17-5, 8 KO, 2 SUB)
70,3 kg/155 lb: Roman Szymański (14-6, 2 KO, 3 SUB) vs Mateusz Legierski (7-0, 4 KO, 1 SUB)
120,2 kg/265 lb: Michał Kita (20-13-1, 12 KO, 5 SUB) vs Marek Samociuk (4-1, 1 KO)
77,1 kg/170 lb: Adam Niedźwiedź (8-4, 1 KO, 7 SUB) vs Miroslav Brož (12-3, 1 KO, 2 SUB)
93 kg/205 lb: Damian Piwowarczyk (4-0, 1 KO, 2 SUB) vs Marc Doussis (7-0 1NC, 5 KO, 2 SUB)
52,2 kg/115 lb: Anita Bekus (4-2, 2 KO) vs Magdalena Sormowa (10-3, 2 KO, 5 SUB)
65,8 kg/145 lb: Patryk Likus (1-0) vs Piotr Olszynka (6-7, 1 KO, 2 SUB)
61,2 kg/135 lb: Szamad Erzanukajew (0-0) vs Bartosz Rewera (1-0, 1 KO)

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.