Bez kategorii

Kiedy Mamed Khalidov zakończy karierę? Szczera wypowiedź legendy!

Już od jakiegoś czasu fani polskiego MMA zastanawiają się, ile czasu jeszcze będziemy podziwiać występy Mameda Khalidova? Rąbka tajemnicy uchylił sam zainteresowany.

Od wielu lat o sile KSW stanowią takie gwiazdy, jak Mariusz Pudzianowski, Michał Materla, czy Mamed Khalidov. Panowie mają kolejno 46, 39 oraz 43 lata, ale nadal przyciągają największe tłumy na areny. Każdy z nich jednak zbliża się już do schyłku kariery.

„Pudzian”, który w ostatnich 2. występach zaliczył sromotne porażki przed czasem, przyznał niedawno, iż za około 2 lata odwiesi rękawice na kołku. Materla jeszcze w grudniu stanął przed szansą na odzyskanie korony wagi średniej, ale został rozbity przez Pawła Pawlaka. Po tym Michał zaznaczył, że więcej już nie przystąpi do title shota. Głos zabrał też Mamed.

Kiedy Khalidov zakończy karierę?

Legenda polskiego MMA udzielił wywiadu w programie Trójkąt, gdzie zdradził m. in. swój stosunek do freak fightów. Nie zabrakło też pytania o nieuchronnie zbliżający się koniec kariery zawodnika.

Sprawdź!  (VIDEO) Pierwsze face-to-face Artura Szpilki i Denisa Załęckiego przed walką na High League 4!

Mamed Khalidov przyznał, że wciąż czuje się na siłach i nie dolegają mu żadne urazy. Z tego tytułu wciąż chce toczyć kolejne pojedynki, choć zdaje sobie sprawę, że koniec drogi jest naprawdę blisko:

Ciągnie wilka do lasu. Dawno bym skończył, gdybym już nie chciał tego robić… ale mi się po prostu chce. Nie mogę bez tego, bo czuję, że dam radę. Czuję się dobrze zdrowotnie, chęci mam, nie straciłem na szybkości.

Jestem już bardzo blisko, żeby skończyć – dodał zaraz Mamed.

Już 17 lutego fighter KSW powróci do klatki na kolejne starcie. Khalidov wystąpi w main evencie gali XTB KSW Epic, gdzie czeka go bokserska walka w dużych rękawicach przeciwko Tomaszowi Adamkowi.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.