UFC

Sean O’Malley wie, jak skończyłaby się walka z Petrem Yanem! „10 minut. Skończyłbym go, albo zostałbym skończony.”

Sean O’Malley podpisał niedawno kontrakt na walkę z Raulianem Paivą, a w międzyczasie podcastuje w najlepsze. Popularny „Sugar” w jednym z najnowszych odcinków wypowiedział się na temat Petra Yana i potencjalnego zostania mistrzem dywizji koguciej. Amerykanin zasugerował nawet szybkie skończenie pojedynku!

Walka o pas, ale tymczasowy

Petr Yan szykuje się do powrotu do oktagonu, co nastąpi 30-go października. Z powodu braku zgody lekarzy na występ, z walki o pas mistrzowski wypadł posiadacz tytułu, Aljamain Sterling. „Funk Master” został championem na UFC 259. „No Mercy” bronił wówczas swojego pasa po raz pierwszy i dominował w tym pojedynku, który jednak musiał zostać przerwany. Rosjanin dopuścił się nielegalnego kopnięcia, a Sterling ogłoszony został nowym championem, przy okazji stając się pierwszym zawodnikiem w historii UFC, który dokonał tego metodą dyskwalifikacji.

„Funk Master” poszedł pod nóż, poddając się operacji karku. Tym samym przesunął w czasie obronę pasa w rewanżu z Rosjaninem. Do pojedynku numer 2 miało dojść na UFC 267, gdzie Jan Błachowicz w walce wieczoru w drugiej obronie tytułu mistrza dywizji półciężkiej zmierzy się z Gloverem Teixeirą. Aljamain Sterling przez cały czas wielokrotnie wymieniał się uprzejmościami z Petrem Yanem za pośrednictwem mediów społecznościowych. Ostatecznie jednak nie został dopuszczony do pojedynku przez lekarzy, wobec czego UFC zarządziło nowy co-main event gali w Abu Zabi. Będzie nim walka Petr Yan vs. Cory Sandhagen o tytuł tymczasowego mistrza dywizji koguciej.

Sean O’Malley o starciu z Petrem Yanem

Jednym z pretendentów, który szykowany jest na przyszłą gwiazdę federacji jest Sean O’Malley. Młody fighter niedługo rozpocznie obóz przygotowawczy do starcia na UFC 269, gdzie zmierzy się z Raulianem Paivą. Będzie to pierwszy rywal Seana, który posiada pozycję w rankingu.

Sprawdź!  Adesanya nokautuje Costę w drugiej rundzie! Całkowita dominacja Nigeryjczyka

Popularny „Sugar” choć cały czas wyrabia sobie pozycję, niejednokrotnie mieszał się także w dyskusje twitterowe z Petrem Yanem. O’Malley zaoferował swoją osobę jako zastępstwo dla Aljamaina Sterlinga, a w najnowszym odcinku podcastu TimboSugarShow zasugerował nawet jakby wyglądało skończenie na „No Mercym”:

– Tylko mówię, ale trenuję do walki z Petrem Yanem. Spotkam się z nim. Wyobrażacie to sobie? Koleś spoza rankingu mistrzem? Zostać championem z ch*j wie którego miejsca, bo uśpiłem Rosjanina w pierwszej rundzie… Największą walką byłoby nasze starcie.

O’Malley dodał, że od pierwszej sekundy pokazałby Yanowi na co go stać. Walkę tę „Sugar” widzi odbywającą się na dwa sposoby: albo szybko by skończył rywala, albo zostałby szybko skończony. Tak czy siak, walka nie przebyłaby dystansu:

– Mam zamiar wyjść i w 10 minut zdjąć gościa, albo zostać zdjętym. Petr, nie chciałbyś walki z pudlem…?

Fighter nawiązywał w ten sposób do krótkiej wymiany, do której doszło po ogłoszeniu wypadnięcia Sterlinga z gali w Abu Zabi. Jak było wspominane, Sean O’Malley zaoferował swoją osobę w zastępstwo, zresztą zrobił to w swoim stylu… a „No Mercy” szybko mu odpowiedział:

Sprawdź!  Petr Yan tymczasowym mistrzem, gotowy na walkę z każdym! "Może być Dillashaw, może być ten clown Sterling."

„Sugar”: Cześć, Petr.
Petr Yan: Co tam, pudel?

Choć obaj panowie mają umówione walki, a jak Sean sam zauważył – nie jest jeszcze nawet w rankingu – do ich starcia powinno kiedyś dojść. Oby stało się to szybciej niż później!

Źródło: MMA News

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.